Kalinić presudio Zvezdi u Istanbulu!

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su na gostovanju od Fenerbahče 66:63, u 27. kolu Evrolige.

Košarka 04.03.2020 | 21:07

Aktuelni šampion Srbije i regiona odigrao je dobru utakmicu u Istanbulu, ali je u završnici teško dolazio do poena.

Ključni koš na utakmici postigao je nekadašnji igrač Zvezde Nikola Kalinić, koji je na 40 sekundi do kraja pogodio za 66:63.

Zvezda je imala napad za produžetak u kojem je Stratos Perperoglu promašio trojku. Gist je uspeo da dođe do ofanzivnog skoka, ali nije uspeo da izbaci pâs napolje.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Nikola Kalinić sa 10 poena, a pratili su ga De Kolo i Vilijams sa po devet poena, dok je Bobi Dikson ubacio osam.

Poražene je predvodio duo Panter-Braun sa po 14 poena, dok su Perperoglu i Kuridža imali osam.

Fenerbahče je bolje otvorio utakmicu od Zvezde i posle pet minuta igre na semaforu je bilo 10:4.

Crveno-beli uspeli su da se vrate i do kraja četvrtine bio je egal na semaforu. Fener je uspeo da dođe do +5, ali je Beron pogodio trojku na isteku deonice i na kratku pauzu otišlo se sa rezultatom 22:20.

Tokom druge četvrtine gledali smo sličnu košarku. Igralo se koš za koš, Zvezda nije dopustila domaćinu da se "odlepi" i generalno je igrala dobro.

U završnici četvrtine vicešampion Turske došao je do maksimalnih +7, a Beron je ponovo sa tri poena smanjio zaostatak. Na poluvremenu rezultat je bio 41:37 za Fener.