КАН: Египат без муке до осмине финала!

Салах "оверио" победу Египта, нови минималац Нигерије! Фудбалери Египта и Нигерије остварили су победе у другом колу Купа афричких нација (КАН).  Домаћин рутински поразио ДР Конго - 2:0.

Фудбал 27.06.2019 | 14:53
Египат је у Групи А рутински савладао ДР Конго 2:0, погоцима у првом полувремену.

Вођство је донео Ахмед Елмухамади у 25. минуту, а предност је удвостручио Мухамед Салах у 43.

У другом мечу групе Уганда и Зимбабве су ремизирали 1:1, а и на овом мечу оба гола су виђена у првих 45 минута.

Уганда је повела преко Квија у 12. минуту, да би пет минута пре паузе поравнао Билијат.

Тако је домаћин КАН Египат после два кола обезбедио пласман у нокаут фазу турнира.

У првом мечу Групе Б, Нигерија је минималним резултатом савладала Гвинеју.

Једини гол пред свега 10.400 гледалаца у Александрији постигао је Кенет Омеру, 17 минута пре краја утакмице.

И "суперорлови" су изборили другу рунду. У другом мечу у четвртак се састају Бурунди и Мадагаскар.

Рутински је Египат забележио и другу победу на Купа афричких нација који организује од 2:0 над ДР Конго иако је противник пружио солидан отпор у Каиру. Све је било готово у првих 45 минута када су најискуснији у екипи Мексиканца Хавијера Агиреа постигли поготке за други тријумф Фараона на шампионату и пласман у другу фазу.

Најпре је искусни Ахмед Елмохамади начео мрежу гостију после корнера и гужве на петерцу госитју у 25. минуту, а тачку на заслужен тријумф Египта ставио је најбољи фудбалер ове селекције Мохамед Салах у 43. минуту у свом стилу након асистенције сјајног Елмохамадија.

Запретили су играчи из ДР Конга у наставку, најбољу прилику имао је Јаник Боласи неких десетак минута пре краја, али и поред упорности није успео да угрози заслужени тријумф домаћина.

Египћанима је у последњем колу довољан и бод против Уганде за прво место у групи А (пласман у осмину финала је вечерас обезбеђен), док ДР Конго и даље има теоретске шансе за треће место, али је потребно да што убедљивије порази Зимамбве у последњем колу.