KAN: Egipat bez muke do osmine finala!

Salah "overio" pobedu Egipta, novi minimalac Nigerije! Fudbaleri Egipta i Nigerije ostvarili su pobede u drugom kolu Kupa afričkih nacija (KAN).  Domaćin rutinski porazio DR Kongo - 2:0.

Fudbal 27.06.2019 | 14:53
Egipat je u Grupi A rutinski savladao DR Kongo 2:0, pogocima u prvom poluvremenu.

Vođstvo je doneo Ahmed Elmuhamadi u 25. minutu, a prednost je udvostručio Muhamed Salah u 43.

U drugom meču grupe Uganda i Zimbabve su remizirali 1:1, a i na ovom meču oba gola su viđena u prvih 45 minuta.

Uganda je povela preko Kvija u 12. minutu, da bi pet minuta pre pauze poravnao Bilijat.

Tako je domaćin KAN Egipat posle dva kola obezbedio plasman u nokaut fazu turnira.

U prvom meču Grupe B, Nigerija je minimalnim rezultatom savladala Gvineju.

Jedini gol pred svega 10.400 gledalaca u Aleksandriji postigao je Kenet Omeru, 17 minuta pre kraja utakmice.

I "superorlovi" su izborili drugu rundu. U drugom meču u četvrtak se sastaju Burundi i Madagaskar.

Rutinski je Egipat zabeležio i drugu pobedu na Kupa afričkih nacija koji organizuje od 2:0 nad DR Kongo iako je protivnik pružio solidan otpor u Kairu. Sve je bilo gotovo u prvih 45 minuta kada su najiskusniji u ekipi Meksikanca Havijera Agirea postigli pogotke za drugi trijumf Faraona na šampionatu i plasman u drugu fazu.

Najpre je iskusni Ahmed Elmohamadi načeo mrežu gostiju posle kornera i gužve na petercu gositju u 25. minutu, a tačku na zaslužen trijumf Egipta stavio je najbolji fudbaler ove selekcije Mohamed Salah u 43. minutu u svom stilu nakon asistencije sjajnog Elmohamadija.

Zapretili su igrači iz DR Konga u nastavku, najbolju priliku imao je Janik Bolasi nekih desetak minuta pre kraja, ali i pored upornosti nije uspeo da ugrozi zasluženi trijumf domaćina.

Egipćanima je u poslednjem kolu dovoljan i bod protiv Ugande za prvo mesto u grupi A (plasman u osminu finala je večeras obezbeđen), dok DR Kongo i dalje ima teoretske šanse za treće mesto, ali je potrebno da što ubedljivije porazi Zimambve u poslednjem kolu.