Ауф Wиедерсехен!

Франк Рибери и Арјен Робен су се на спектакуларан начин опростили од дреса и навијача минхенског Бајерна.

Фудбал 19.05.2019 | 10:59
Тандем офанзивних крилних играча ће напустити баварски клуб на крају сезоне, а последњу утакмицу су одиграли против Ајнтрахта.

Иако ниједан од њих није меч, који је завршен резултатом 5:1, почео у стартној постави, обојица су се уписали у стрелце.

Најпре је Француз у 61. минуту утрчао на терен, 11 минута касније је постигао погодак, а његов колега из Холандије је све учинио са незнатним закашњењем – заиграо је од 67. минута, а у 78. је затресао мрежу екипе из Франкфурта.

Рибери је одиграо 273 утакмице за Бајерн у Бундеслиги, уписао 86 голова и 93 асистенција, те освојио 9 титула, док је Робен забележио трофеј мање, 201 утакмицу, 99 голова и 52 асистенције.

Француз је ушао у историју и као играч са највише титула шампиона Немачке у историји тог такмичења.

Укупно, Робен је у Минхену провео десет година, освојио 19 трофеја уз 144 гола, 101 асистенцију и један победоносни погодак у финалу Лиге шампиона.

На другој страни, Рибери је дрес Бајерна носио 12 година, учествовао је у освајању 22 титула, уз 124 гола и 183 асистенције.