Auf Wiedersehen!

Frank Riberi i Arjen Roben su se na spektakularan način oprostili od dresa i navijača minhenskog Bajerna.

Fudbal 19.05.2019 | 10:59
Tandem ofanzivnih krilnih igrača će napustiti bavarski klub na kraju sezone, a poslednju utakmicu su odigrali protiv Ajntrahta.

Iako nijedan od njih nije meč, koji je završen rezultatom 5:1, počeo u startnoj postavi, obojica su se upisali u strelce.

Najpre je Francuz u 61. minutu utrčao na teren, 11 minuta kasnije je postigao pogodak, a njegov kolega iz Holandije je sve učinio sa neznatnim zakašnjenjem – zaigrao je od 67. minuta, a u 78. je zatresao mrežu ekipe iz Frankfurta.

Riberi je odigrao 273 utakmice za Bajern u Bundesligi, upisao 86 golova i 93 asistencija, te osvojio 9 titula, dok je Roben zabeležio trofej manje, 201 utakmicu, 99 golova i 52 asistencije.

Francuz je ušao u istoriju i kao igrač sa najviše titula šampiona Nemačke u istoriji tog takmičenja.

Ukupno, Roben je u Minhenu proveo deset godina, osvojio 19 trofeja uz 144 gola, 101 asistenciju i jedan pobedonosni pogodak u finalu Lige šampiona.

Na drugoj strani, Riberi je dres Bajerna nosio 12 godina, učestvovao je u osvajanju 22 titula, uz 124 gola i 183 asistencije.