ТУР: Е, тако се иде ка титули!

Истанбул Башакшехир добио Трабзон у гостима с 4:2.

Фудбал 21.01.2019 | 09:15
У овој чудној сезони турској шампионата је било шта тешко предвиђати, али јасно је да је у овом моменту најозбиљнији кандидат за титулу Истанбул Башакшехир. То се поново потврдило и то у судару са Трабзоном, екипом из самог врха, и то у гостима. Истанбул је водио 3:0, а на крају је славио с 4:2 (2:0).

На овај начин Башакшехир не само што је дошао до нова три бода већ је ставио свима до знања ко је први фаворит за титулу.

Видело се то и у првом полувремену када је Башакшехир стигао до два гола предности. Јасно је било да играчи у наранџастим дресовима играју бржи фудбал од ривала, па је то резултирало погоцима Кахвечија и Клишија у 32. односно 42. минуту. Код првог гола асистент је био Арда Туран, код другог Робињо.

И по самим именима се види са каквим квалитетом располаже Башакшехир.

Када је Екубан постигао аутогол на старту другог полувремена било је јасно да ће бодови отићи у Истанбул, мада је домаћин управо преко Екубана и Јазичија успео да ублажи вођство, на шта је Башакшехир одговорио поготком Едина Вишће у 86. минуту.

Са тим је била стављена тачка на свако питање о победнику.

Са ова три бода Башакшехир је стигао до 38 освојених бодова и сада је на шест испред Галатасараја и Малатије који деле другу позицију. Касимпаша, Бешикташ и Трабзон имају по 29.

ТУРСКА 1 - 18. коло