TUR: E, tako se ide ka tituli!

Istanbul Bašakšehir dobio Trabzon u gostima s 4:2.

Fudbal 21.01.2019 | 09:15
U ovoj čudnoj sezoni turskoj šampionata je bilo šta teško predviđati, ali jasno je da je u ovom momentu najozbiljniji kandidat za titulu Istanbul Bašakšehir. To se ponovo potvrdilo i to u sudaru sa Trabzonom, ekipom iz samog vrha, i to u gostima. Istanbul je vodio 3:0, a na kraju je slavio s 4:2 (2:0).

Na ovaj način Bašakšehir ne samo što je došao do nova tri boda već je stavio svima do znanja ko je prvi favorit za titulu.

Videlo se to i u prvom poluvremenu kada je Bašakšehir stigao do dva gola prednosti. Jasno je bilo da igrači u narandžastim dresovima igraju brži fudbal od rivala, pa je to rezultiralo pogocima Kahvečija i Klišija u 32. odnosno 42. minutu. Kod prvog gola asistent je bio Arda Turan, kod drugog Robinjo.

I po samim imenima se vidi sa kakvim kvalitetom raspolaže Bašakšehir.

Kada je Ekuban postigao autogol na startu drugog poluvremena bilo je jasno da će bodovi otići u Istanbul, mada je domaćin upravo preko Ekubana i Jazičija uspeo da ublaži vođstvo, na šta je Bašakšehir odgovorio pogotkom Edina Višće u 86. minutu.

Sa tim je bila stavljena tačka na svako pitanje o pobedniku.

Sa ova tri boda Bašakšehir je stigao do 38 osvojenih bodova i sada je na šest ispred Galatasaraja i Malatije koji dele drugu poziciju. Kasimpaša, Bešiktaš i Trabzon imaju po 29.

TURSKA 1 - 18. kolo