ШПА: Селтина голеада за крај! Севиља у ЛЕ!

Тим из Вига убедљив против Левантеа у првој утакмици последњег кола Примере ове сезоне. Селтина голеада после 42 дана: Аспас послао поруку Лопетегију! На Балаидосу страдао Леванте - 4:2.  Моћни Јаго Аспас и Севиља у "свом" такмичењу! Јаго Аспас стигао до 22. гола у Примери и најбољи је шпански стрелац овог такмичења. Севиља победом потврдила место у свом омиљеном такмичењу - Лиги Европе.

Фудбал 19.05.2018 | 21:00
Фудбалери Селте успели су у последњем колу Примере да прекину низ од шест утакмица без победе. Убедљово су савладали Леванте у Вигу - 4:2 и на леп начин спустили завесу на ову сезону.

По два гола постигли су Јаго Аспас и Макси Гомез, чиме су преокренули резултат после вођства гостију, када је Рубен Рокина погодио у 12. минуту. У 74. је Хосе Луис Моралес само ублажио пораз Левантеа.

Ова утакмица није имала такмичарски значај за оба тима, као што је заправо случај са целим последњим колом, пошто је већ познато да је Барселона шампион Шпаније, а да ће у Лигу шампиона још Атлетико Мадрид, Реал Мадрид и Валенсија. Виљареал и Бетис ће директно у Лигу Европе, а Севиља у квалификације. Из Примере су испали Депортиво Ла Коруња, Лас Палмас и Малага.

Што се тиче утакмице у Вигу, потенцијални репрезентативци Србије за пут на Светско првенство у Русију - Немања Радоја (Селта) и Саша Лукић (Леванте) - одиграли су свих 90 и "кусур" минута.

Кроз тмуран период прошла је Селта из Вига у претходном периоду. Дуго чета из Галције није знала за тријумф, пропустила је прилику да се активније укључи у борбу за Европу, али је на сјајан начин спустила завесу на ову сезону. На Балаидосу је страдао Леванте - 4:2.

Била је то есенција лепог, модерног и технички дотераног фудбала. Оно по чему је Селта била препознатљива у новијој историји, видело се овог поподнева на Балаидосу. Селта је у офанзиви била потетна и забележила победу после 42 дана.

Највећи добитник меча био је Јаго Аспас. Некадашњи члан Ливерпула нада се да би могао да ускочи у авион за Русију и буде један од адута Жулена Лопетегија. Гледајући данашњи меч Аспас је спреман.

Сви голови Селте личили су један на други као јаје јајету. За Леванте је свих 90 минута одиграо потенцијали репрезентативац Србије Саша Лукић. Гости су повели у 12.минуту, пошто је Роћина из окрета левицом закуцао лопту у супротне рашље.

Био је то знак за играче Селте да се пробуде. Поменути Аспас је имао велику подршку у Гомезу. Млади Уругвајац је изједначио резултат у 29.минуту, пошто се добро снашао на петерцу. До краја полувремена Аспас је још једном погодио.

Важну ролу у победничком тиму имао је Немања Радоја, свеприсутан у Селтином маневеру. Ипак, све се вртело око Аспаса и Гомеза.

Поново је Аспас погодио у 48.минуту после одличног пресинга комплетне поставе Селте, а Гомез је убрзо стигао до 18.поготка у сезони.

Све што су гости успели да ураде је почасни погодак Моралеса.

Моћни Јаго Аспас и Севиља у "свом" такмичењу! Јаго Аспас стигао до 22. гола у Примери и најбољи је шпански стрелац овог такмичења. Севиља победом потврдила место у свом омиљеном такмичењу - Лиги Европе.