ЕК: Зенит се пробудио и изборио мајсторицу!

Марко Симоновић постигао 11 поена за 18 минута.

Фудбал 09.03.2018 | 19:00
Зенит је изборио мајсторицу у четвртфиналу Еврокупа. Руска екипа је у Санкт Петербургу победила Ређину са 91:77 (20:18, 15:21, 29:21, 27:17) и изједначила на 1:1 и вратила серију у Италију.

Одлучујућа утакмица на програму је у среду, 14. марта у дворани Пала Биги у Ређо Емилији.

Руска екипа је преокретом у другом полувремену успела да отвори врата победе. Сјајан је био Јевгениј Воронов који је утакмицу завршио са 22 поена.

Добар посао одрадио је и репрезентативац Србије Марко Симоновић који је на паркету провео 18 минута и за то време постигао 11 поена, уз четири ухваћене лопте.

Кајл Кјурик додао је на то још 16 поена, а слабу партију пружио је Дру Гордон који је убацио само четири поена.

Манучар Маркоишвили и Џулијан Рајт су постигли под 13 поена за Ређину, а по један мање додали суЏејлен Рејнолдс и Крис Рајт.

Ређина је добро отворила утакмицу и малтене је водило током целог првог полувремена. Ипак, нису гости из Италије успели да одрже тај темпо и ниво, што је Зенит оберучке прихватио као поклон.