EK: Zenit se probudio i izborio majstoricu!

Marko Simonović postigao 11 poena za 18 minuta.

Fudbal 09.03.2018 | 19:00
Zenit je izborio majstoricu u četvrtfinalu Evrokupa. Ruska ekipa je u Sankt Peterburgu pobedila Ređinu sa 91:77 (20:18, 15:21, 29:21, 27:17) i izjednačila na 1:1 i vratila seriju u Italiju.

Odlučujuća utakmica na programu je u sredu, 14. marta u dvorani Pala Bigi u Ređo Emiliji.

Ruska ekipa je preokretom u drugom poluvremenu uspela da otvori vrata pobede. Sjajan je bio Jevgenij Voronov koji je utakmicu završio sa 22 poena.

Dobar posao odradio je i reprezentativac Srbije Marko Simonović koji je na parketu proveo 18 minuta i za to vreme postigao 11 poena, uz četiri uhvaćene lopte.

Kajl Kjurik dodao je na to još 16 poena, a slabu partiju pružio je Dru Gordon koji je ubacio samo četiri poena.

Manučar Markoišvili i Džulijan Rajt su postigli pod 13 poena za Ređinu, a po jedan manje dodali suDžejlen Rejnolds i Kris Rajt.

Ređina je dobro otvorila utakmicu i maltene je vodilo tokom celog prvog poluvremena. Ipak, nisu gosti iz Italije uspeli da održe taj tempo i nivo, što je Zenit oberučke prihvatio kao poklon.