Чемпионшип: Фулам - ево га првенац! И то против Ипсвича!

Кардиф је за пет, Норич у дубиози, Сандерленд прегажен! Лудница у Чемпионшипу!

Фудбал 26.08.2017 | 19:00
После три ремија и пораза, коначно - победа! Фулам Славише Јокановића коначно је показао право лице и скинуо осмех са лица фудбалера Ипсвича после готово савршеног почетка сезоне и четири узастопне победе. Првенац Фулама, првенац и новог центарфора Руија Фонтеа, у свом другом старту за лондонски клуб - 2:0.

Тешко да су играчи Фулама могли да траже бољи меч за прекид црне серије. Ипсвич је после година доминације над Фуламом у последње две сезоне без тријумфа, а Славиша Јокановић изгледа да је успео да удари праву жицу својим пуленима и коначно их уведе у прави ритам.

Фулам је пробио баријеру испред противничког гола десет минута пре краја првог дела игре преко Нескенса Кербана, да би Руи Фонте почетком другог полувремена дуплирао вођство и ућуткао Портман Роуд.

После овог, петог кола Чемпионшипа Кардиф ће остати једини клуб са максималним учинком! Баш као и у недавном сусрету са Вулверхемптоном, Кардиф је и против Квинс Парк Ренџерса славио резултатом 2:1 и тако одржао ритам најбоље одбране и најубојитијег напада другоразредног друштва.

Додуше, КПР је први дошао у вођство и то преко Мета Смита у 15. минуту, али је до одласка на велики одмор Кардиф успео да изједначи, а онда и преокрене резултат. Само неколико тренутака после примљеног гола, Џуниор Хојлет је затресао мрежу, да би Сол Бамба у последњим секундама нашао пут до мете и сломио дух ривала.

Норич је у потпуној дубиози! Канаринци ове сезоне допуштају такмацима голове као од шале, а то су фудбалери Милвола знали да казне. Брутално - 4:0! У периоду од 15. до 42. минута три гола, до краја утакмице - још један. За потврду велике победе.

Редом су се у листу стрелаца уписивали Грегори, Савиљ и Валас, да би Шон Хачинсон средином другог полувремена ставио тачку на убедљив тријумф.

Попут Норича и фудбалери Сандерленда су доживели катастрофу и то на гостовању Барнслију - 3:0.

Црну судбину Црних мачака најавио је Барнслијев блицкриг тандема Угбо - Барнс, да би у 67. минуту Монкур поставио коначни резултат.

ЕНГЛЕСКА 2 - 5. КОЛО