ПЛ: Ливерпул преживео Вотфорд!

Фудбалери Ливерпула победили су Вотфорд резултатом 1:0 у последњој утакмици 35. кола енглеске Премијер лиге.  Маказице вредне Лиге шампиона! Чудо од гола улепшало лош фудбал у Вотфорду! Памтиће се гол и вредни бодови екипе Јиргена Клопа – 0:1.

Фудбал 01.05.2017 | 23:10
Ливерпул је у Вотфорду био доминатан у већем делу меча, а решио га је Емре Џан у последњем минуту првог полувремена феноменалним поготком.

Џан је у погодио мрежу домаћина фантастичним маказицама које могу да уђу у избор за погодак године.

Немац је изузетно захватио лопту на центаршут Лукаша Леиве и са неких 14-15 метара је акробатским ударцем послао у горњи леви угао гола немоћног Еуреља Гомеша.

Претходно је екипа Јиргена Клопа пропустила најбољу прилику преко резервисте Адама Лалане који је погодио пречку. Енглески репрезентативац заменио је већ на старту меча Филипеа Кутиња, пошто је Бразилац доживео повреду приликом судара са противничким играчем.

У другом полувремену Ливерпул је покушао да контролише ритам, али је екипа Валтера Мацарија преузела иницијативу и нападала.

Међутим, није било већих узбуђења пред голом Симона Мињолеа, да би Лалана у 75. минуту промашио стопостотну прилику да потврди тријумф.

Добро је истрчао контру, после додавања Вајналдума изашао 1 на 1 са Гомешом, али га је дефанзивац стигао и избацио лопту у корнер.

Белгијски чувар мреже одбранио је ударац Јанмата, да би у последњих неколико минута била виђена права драма. Данијел Стариџ, који је ушао уместо Лалане, промашио је сјајну шансу у 90. минуту за 2:0, да би Предл у последњим тренуцима затресао пречку Ливерпула.

Ипак, лопта није завршила у голу и Ливерпул је дошао до новог тријумфа, веома важног у борби за Лигу шампиона.

Овим тријумфом Клопова екипа увећала је предност над четвртопласираним Манчестер ситијем на три бода, уз утакмицу више, па сада има 69, док је Вотфорд остао на 13. позицији са 40 бодова.

Српски репрезентативац Марко Грујић победу свог тима гледао је са клупе за резервне играче.

Имамо гол сезоне и победу која би Ливерпулу могла да донесе пласман у Лигу шампиона! Феноменалне маказице Емреа Џана у другом минуту надокнаде улепшале су прилично слаб фудбал у Вотфорду, али су гости у последњим тренуцима утакмице умало доживеле велики шок, пошто је волеј Себастијана Предла ударио у пречку гола Симона Мињолеа – 0:1 (0:1).

Ипак, као и много пута до сада у овој сезони, екипа ЈиргенаКлопа ће памтити само освојене бодове, који им у овом тренутку обезбеђују пласман на треће место Премијер лиге.

Немац је поново показао да и те како уме да одигра мечеве на резултат, а колико му је било стало до овог данашњег показује и начин на који се радовао након последњег судијског звиждука.

Ливерпул је био конкретнији и пре, али и после постигнутог гола, а неколико минута пре мајсторије Џана, озбиљно је голу домаћина припретио Лалана.

Вотфорд се поштено мучио како би дошао до гола ривала, а озбиљно је припретио тек средином другог полувремена када се опробао Етијен Капу.

Данијел Стариџ је у првом минуту надокнаде пропустио одличну прилику да реши питање победника, а онда је умало успледила казна. Ипак, Предл је уместо мреже поштено протресао оквир гола, па је Клоп коначно могао да одахне на клупи.