PL: Liverpul preživeo Votford!

Fudbaleri Liverpula pobedili su Votford rezultatom 1:0 u poslednjoj utakmici 35. kola engleske Premijer lige.  Makazice vredne Lige šampiona! Čudo od gola ulepšalo loš fudbal u Votfordu! Pamtiće se gol i vredni bodovi ekipe Jirgena Klopa – 0:1.

Fudbal 01.05.2017 | 23:10
Liverpul je u Votfordu bio dominatan u većem delu meča, a rešio ga je Emre Džan u poslednjem minutu prvog poluvremena fenomenalnim pogotkom.

Džan je u pogodio mrežu domaćina fantastičnim makazicama koje mogu da uđu u izbor za pogodak godine.

Nemac je izuzetno zahvatio loptu na centaršut Lukaša Leive i sa nekih 14-15 metara je akrobatskim udarcem poslao u gornji levi ugao gola nemoćnog Eurelja Gomeša.

Prethodno je ekipa Jirgena Klopa propustila najbolju priliku preko rezerviste Adama Lalane koji je pogodio prečku. Engleski reprezentativac zamenio je već na startu meča Filipea Kutinja, pošto je Brazilac doživeo povredu prilikom sudara sa protivničkim igračem.

U drugom poluvremenu Liverpul je pokušao da kontroliše ritam, ali je ekipa Valtera Macarija preuzela inicijativu i napadala.

Međutim, nije bilo većih uzbuđenja pred golom Simona Minjolea, da bi Lalana u 75. minutu promašio stopostotnu priliku da potvrdi trijumf.

Dobro je istrčao kontru, posle dodavanja Vajnalduma izašao 1 na 1 sa Gomešom, ali ga je defanzivac stigao i izbacio loptu u korner.

Belgijski čuvar mreže odbranio je udarac Janmata, da bi u poslednjih nekoliko minuta bila viđena prava drama. Danijel Staridž, koji je ušao umesto Lalane, promašio je sjajnu šansu u 90. minutu za 2:0, da bi Predl u poslednjim trenucima zatresao prečku Liverpula.

Ipak, lopta nije završila u golu i Liverpul je došao do novog trijumfa, veoma važnog u borbi za Ligu šampiona.

Ovim trijumfom Klopova ekipa uvećala je prednost nad četvrtoplasiranim Mančester sitijem na tri boda, uz utakmicu više, pa sada ima 69, dok je Votford ostao na 13. poziciji sa 40 bodova.

Srpski reprezentativac Marko Grujić pobedu svog tima gledao je sa klupe za rezervne igrače.

Imamo gol sezone i pobedu koja bi Liverpulu mogla da donese plasman u Ligu šampiona! Fenomenalne makazice Emrea Džana u drugom minutu nadoknade ulepšale su prilično slab fudbal u Votfordu, ali su gosti u poslednjim trenucima utakmice umalo doživele veliki šok, pošto je volej Sebastijana Predla udario u prečku gola Simona Minjolea – 0:1 (0:1).

Ipak, kao i mnogo puta do sada u ovoj sezoni, ekipa JirgenaKlopa će pamtiti samo osvojene bodove, koji im u ovom trenutku obezbeđuju plasman na treće mesto Premijer lige.

Nemac je ponovo pokazao da i te kako ume da odigra mečeve na rezultat, a koliko mu je bilo stalo do ovog današnjeg pokazuje i način na koji se radovao nakon poslednjeg sudijskog zvižduka.

Liverpul je bio konkretniji i pre, ali i posle postignutog gola, a nekoliko minuta pre majstorije Džana, ozbiljno je golu domaćina pripretio Lalana.

Votford se pošteno mučio kako bi došao do gola rivala, a ozbiljno je pripretio tek sredinom drugog poluvremena kada se oprobao Etijen Kapu.

Danijel Staridž je u prvom minutu nadoknade propustio odličnu priliku da reši pitanje pobednika, a onda je umalo uspledila kazna. Ipak, Predl je umesto mreže pošteno protresao okvir gola, pa je Klop konačno mogao da odahne na klupi.