ИТА: Сампдорији припао градски дерби против Ђенове!

Муријел је главна фаца Ђенове! Сампдорији Дерби дела Лантерна! Лукави Бразилац искористио велику грешку Оливијеа Нтчама у 71. минуту и донео својим навијачима велико славље - 0:1.

Фудбал 11.03.2017 | 22:50
Дерби великих тимова, фантастичне атмосфере, али осредњег фудбала. Тако се може назвати окршај између Ђенове и Сампдорије, чувени Дерби дела Лантерна, који је вечрас решен једним потезом, заправо једном великом грешком коју је казнио сјајни Луис Муријел и донео велко славље својим навијачима - 0:1 (0:0).

А био је то тек други ударац екипе Марка Ђампалоа у оквир гола Еугенија Ламане и то само два минута касније након првог. А за све је одговоран био Оливије Нтчам, који је послао очајну повратну лопту ка Езекијелу Муњозу, па је то искористио Муријел, пресекао додавање и донео велико славље навијачима Сампдорије у 71. минуту.

Све пре тога било је далеко испод квалитетне фудбалске представе какву заслужује један одвакав меч. Оба тима су се пре свега потрудила да зауставе најопасније појединце у противничком табору, па се тако у потпуној сенци одбране Сампдорије нашао Ђовани Симеоне. Дарко Лазовић се константно нудио својим саиграчима, али његови бројни продори и центаршутеви нису дали жељени резултат, па га је у 76. минуту заменио Рафаело Паладино, али се ништа није променило.

Испоставило се да је Сампдорија била мудрија, није срљала, чекала је своје шансе и на крају једину праву претворила у велико славље. Ђампаоловом тиму ово је седма утакмица без пораза у Серији А и друга победа над Ђеновом у овој сезони.