ITA: Sampdoriji pripao gradski derbi protiv Đenove!

Murijel je glavna faca Đenove! Sampdoriji Derbi dela Lanterna! Lukavi Brazilac iskoristio veliku grešku Olivijea Ntčama u 71. minutu i doneo svojim navijačima veliko slavlje - 0:1.

Fudbal 11.03.2017 | 22:50
Derbi velikih timova, fantastične atmosfere, ali osrednjeg fudbala. Tako se može nazvati okršaj između Đenove i Sampdorije, čuveni Derbi dela Lanterna, koji je večras rešen jednim potezom, zapravo jednom velikom greškom koju je kaznio sjajni Luis Murijel i doneo velko slavlje svojim navijačima - 0:1 (0:0).

A bio je to tek drugi udarac ekipe Marka Đampaloa u okvir gola Eugenija Lamane i to samo dva minuta kasnije nakon prvog. A za sve je odgovoran bio Olivije Ntčam, koji je poslao očajnu povratnu loptu ka Ezekijelu Munjozu, pa je to iskoristio Murijel, presekao dodavanje i doneo veliko slavlje navijačima Sampdorije u 71. minutu.

Sve pre toga bilo je daleko ispod kvalitetne fudbalske predstave kakvu zaslužuje jedan odvakav meč. Oba tima su se pre svega potrudila da zaustave najopasnije pojedince u protivničkom taboru, pa se tako u potpunoj senci odbrane Sampdorije našao Đovani Simeone. Darko Lazović se konstantno nudio svojim saigračima, ali njegovi brojni prodori i centaršutevi nisu dali željeni rezultat, pa ga je u 76. minutu zamenio Rafaelo Paladino, ali se ništa nije promenilo.

Ispostavilo se da je Sampdorija bila mudrija, nije srljala, čekala je svoje šanse i na kraju jedinu pravu pretvorila u veliko slavlje. Đampaolovom timu ovo je sedma utakmica bez poraza u Seriji A i druga pobeda nad Đenovom u ovoj sezoni.