Пријатељске: Ајакс избушио Лајпциг, Дортмунд се играо са ПСВ-ом!

Падало је доста голова...

Фудбал 07.01.2017 | 22:30
Многи немачки и холандски тимови искористили су прилику и одиграли неке од пријатељских утакмица који ће им помоћи да остану у тензији, а најзанимљивији обрачуни били су они између холандских и немачких клубова.

Бод Немачкој донео је Дортмунд који је лако изашао на крај са ПСВ-ом славивши с 4:1 (2:0). У првом полувремену стрелци за Милионере били су Марко Ројс и Шинђи Кагава, док су у других 45 минута мрежу погађало Ширле и Пулишић. Једини гол за ПСВ дао је Лук де Јонг у 57. минуту.

Како је овде Дортмунд доминирао, тако је Ајакс био убедљив против РБ Лајпцига, па и за гол убедљвији - 5:1 (3:0). Генерално су тимови играли у променљивим саставима, а троструки стрелац за Копљанике био је нападач Амин Јунес. Стрелци за госте били су још и Каспер Долберг као и Анвар Ел Гази.

Ајакс је играо још једну утакмицу данас и поражен је од Ексцелсиора с 1:3. У преосталим утакмицама напоменимо и да је Цволе био бољи од НЕЦ Најмехена 2:1, док је Херенвен надиграо Волфзбург с 2:1 уз црвени картон.