Prijateljske: Ajaks izbušio Lajpcig, Dortmund se igrao sa PSV-om!

Padalo je dosta golova...

Fudbal 07.01.2017 | 22:30
Mnogi nemački i holandski timovi iskoristili su priliku i odigrali neke od prijateljskih utakmica koji će im pomoći da ostanu u tenziji, a najzanimljiviji obračuni bili su oni između holandskih i nemačkih klubova.

Bod Nemačkoj doneo je Dortmund koji je lako izašao na kraj sa PSV-om slavivši s 4:1 (2:0). U prvom poluvremenu strelci za Milionere bili su Marko Rojs i Šinđi Kagava, dok su u drugih 45 minuta mrežu pogađalo Širle i Pulišić. Jedini gol za PSV dao je Luk de Jong u 57. minutu.

Kako je ovde Dortmund dominirao, tako je Ajaks bio ubedljiv protiv RB Lajpciga, pa i za gol ubedljviji - 5:1 (3:0). Generalno su timovi igrali u promenljivim sastavima, a trostruki strelac za Kopljanike bio je napadač Amin Junes. Strelci za goste bili su još i Kasper Dolberg kao i Anvar El Gazi.

Ajaks je igrao još jednu utakmicu danas i poražen je od Ekscelsiora s 1:3. U preostalim utakmicama napomenimo i da je Cvole bio bolji od NEC Najmehena 2:1, dok je Herenven nadigrao Volfzburg s 2:1 uz crveni karton.