ИТА: Наполи ''испалио шестицу'' Болоњи!

Фудбалери Наполија декласирали су Болоњу код куће са 6:0, у дуелу 34. кола италијанске Серије А.

Фудбал 20.04.2016 | 09:20

Домаћи састав од почетка до краја утакмице је надиграо Болоњу и сада има на другом месту на табели 73 бода, шест мање од Јувентуса.

Екипа Наполија, у великој мери захваљујући киксевима Роме, све је ближа "овери" другог места на табели и директном пласману у Лигу шампиона.

После тријумфа над Болоњом резултатом 6:0, Хамшик и другови имају осам бодова и једну утакмицу више од главног конкурента, а до краја сезоне остало је да се одиграју још четири кола.

Маноло Габијадини у 10. и 35. минуту је наговестио сигурну победу, да би у другом полувремену Белгијанац Дрис Мертенс стигао до хет-трика (58, 80, 88), а Давид Лопез минут пре краја ставио тачку на шоу који су момци у светлоплавим дресовима приредили публици на стадиону Сан Паоло.

Није им сметало ни одсуство првог голгетера Гонзала Игуаина, коме суспензија истиче таман за дерби против Роме у следећем колу.

Екипа Болоње је остала на 14. месту са 37 бодова.