ITA: Napoli ''ispalio šesticu'' Bolonji!

Fudbaleri Napolija deklasirali su Bolonju kod kuće sa 6:0, u duelu 34. kola italijanske Serije A.

Fudbal 20.04.2016 | 09:20

Domaći sastav od početka do kraja utakmice je nadigrao Bolonju i sada ima na drugom mestu na tabeli 73 boda, šest manje od Juventusa.

Ekipa Napolija, u velikoj meri zahvaljujući kiksevima Rome, sve je bliža "overi" drugog mesta na tabeli i direktnom plasmanu u Ligu šampiona.

Posle trijumfa nad Bolonjom rezultatom 6:0, Hamšik i drugovi imaju osam bodova i jednu utakmicu više od glavnog konkurenta, a do kraja sezone ostalo je da se odigraju još četiri kola.

Manolo Gabijadini u 10. i 35. minutu je nagovestio sigurnu pobedu, da bi u drugom poluvremenu Belgijanac Dris Mertens stigao do het-trika (58, 80, 88), a David Lopez minut pre kraja stavio tačku na šou koji su momci u svetloplavim dresovima priredili publici na stadionu San Paolo.

Nije im smetalo ni odsustvo prvog golgetera Gonzala Iguaina, kome suspenzija ističe taman za derbi protiv Rome u sledećem kolu.

Ekipa Bolonje je ostala na 14. mestu sa 37 bodova.