ПЛ БиХ: Бекић побиједио Бијељинце на Кошеву!

Амер Бекић био је двоструки стријелац у побједи Сарајева 2:1 над Радником на Кошеву.

Фудбал 10.04.2016 | 21:20

Посљедњи меч 24. кола Премијер лиге БиХ одиграли су Сарајево и Радник на Кошеву, а славио је домаћи резултатом 2:1.

Дуел двије екипе из врха табеле одлучио је Амер Бекић који је постигао оба гола за бордо тим и тако му донио сва три бода којима је Сарајево прескочило Широки Бријег и Жељезничар на табели.

Радник се углавном бранио, а њихов бункер пробијен је у 33. минуту када је Рустемовић центрирао, а Амер Бекић одлично скочио и послао лопту у мрежу Асмира Авдукића.

Имало је Сарајево иницијативу, међутим не и изгледне шансе којима би удуплало предност пред одлазак на одмор.

Домаћи фудбалери стигли су до другог гола у 66. минуту, а стрелац је поново био Бекић. Акцију је почео Дуљевић, Бенко је одлично пробио у шеснаестерац и убацио за Бекића, којем послије лоше реакције одбране Радника није било тешко да поспреми лопту у гол.

До финиша утакмице није било узбуђења, а онда у посљедњим секундама драма на Кошеву.

Прво је Максимовић у 89. минуту имао добру прилику, међутим, шутирао је поред гола.

У посљедњем минуту утакмице Радник је смањио на 2:1. Стрелац је био Дино Бешировић послије доброг центаршута са десне стране. Био је то његов први гол ове сезоне, а уједно и први шут Радника у оквир гола на овом мечу.

Бијељинци нису успјели у судијској надокнади да евентуалним голом избјегну пети пораз у низу од Сарајева.

Тренер Сарајева Алмир Хуртић тако је уписао пету побједу на клупи Сарајева, уз импресивну гол-разлику 11:1.