ПЛ: ВБА мучио Сити, страшан меч Вест Хема и Арсенала, пораз Челсија

Фудбалери Вест Хема и Арселана одиграли су нерешено 3:3 у спектакуларном лондонском дербију којим је почео суботњи програм 33. кола Премијер лиге. Фудбалери Свонсија победили су Челси са 1:0 у једној од најзанимљивијих суботњих утакмица. Фудбалери Манчестер Ситија победили су Вест Бромвич Албион са 2:1 у последњој утакмици суботњег програма 33. кола Премијер лиге.

Фудбал 10.04.2016 | 09:20

‘Грађани’ су до тријумфа дошли после преокрета, пошто су гости водили од шестог минута преко Стефана Сесењона.

Сити је изједначио у 19. минуту преко Серхија Агуера из пенала, да би му тријумф донео Самир Насри поготком у 66. минуту.

Мало ко је очекивао да би гости могли да поведу на “Етихаду”, а то се десило већ после неколико минута, када је Сесењон са око 13 метара искоса успео да савлада Џоа Харта.

Реакција Ситија је уследила врло брзо, када је српски фудбалер Александар Коларов пао у шеснаестерцу после фаула стрелца првог гола на утакмици, а Агуеро био сигуран са беле тачке.

Сва три бода Ситију донео је Насри, који је добро реаговао после промашаја свог тима и лоше реакције одбране гостију.

После 17. победе ове сезоне, Сити је остао на четвртом месту са 57 бодова, 12 мање од водећег Лестера, са којим сада има исти број бодова. ВБА је и даље на 12. позицији са 40 бодова.

Фудбалери Вест Хема и Арселана одиграли су нерешено 3:3 у спектакуларном лондонском дербију којим је почео суботњи програм 33. кола Премијер лиге.

Арсенал је до самог финиша полувремена водио са 2:0, потом је Енди Керол постигао хет-трик и преокренуо, да би коначан резултат поставио Лоран Кошелни.

'Тобџије' сада имају 59 бодова, 10 мање од првопласираног Лестера, док су ’Чекићари’ три места ниже са седам бодова мање.

Вест Хем бод мање од Манчестер Јунајтеда који је на позицији која води у Европу, али ’Црвени ђаволи’ имају меч мање.

Некадашњи центарфор Ливерпула постао је први играч који је екипи Арсена Венгера дао три гола, још од Вејна Рунија који је то учинио 2011. године.

Дуел на ’Болејн граунду’ почео је офанзивом домаћих који су већ после 40. секунди могли да поведу, али је Ланцини слабо реаговао главом на одбитак, иако је био у офсајду. Наставили су играчи у бордо дресовима да нападају, а у 14. минуту им је поништен регуларан погодак.

После продора по десној страни и центаршута, Керол је ухватио маказице, проследио лопту до Ланцинија који овога пута тресе мрежу, али је помоћни судија неоправдано подигао заставицу.

Само четири минута касније стигла је казна на другој страни – у гужви испред казненог простора Вест Хема најбоље се снашао Ивоби, који је дотурио лопту до Месута Езила, а Немац је искоса са десне стране погодио супротну малу мрежу.

У том тренутку Арсенал се ослободио притиска и почео много боље да игра, а Алексис Санчес покушавао је пробојима по боковима. Није био најуспешнији у тој намери, али је у 35. минуту био на правом месту и дуплирао предност гостију. Ивоби је нешто слабије прихватио дубинску лопту од Франсиса Кокелана, али му је управо то омогућило да пребаци одбрану и сјајно послужи Чилеанца, који рутински погађа доњи десни угао.

Када се очекивало да ће ’Тобџије’ на одмор отићи са лепом предношћу, на сцену је ступио маестрални Енди Керол. Прво је у 44. минуту искористио непажњу Нача Монреала и ударцем главом са неких десетак метара, искористио фантастичан центаршут Арона Кресвела.

Вест Хем је био у налету, а исти играч је нешто више од 120 минута касније поравнао резултат. Поново је лопта убачена са бока, овога пута десног, стамени нападач је прихватио, Габријел му је изблокирао први покушај, али се Керол атрактивно бацио и уз мало среће савладао Оспину.

На петнаестоминутну паузу Билићеви играчи отишли су у много бољем расположењу, што су демонстрирали на почетку другог полувремена. Силовито су кренули и већ у 50. минуту поново погодили преко Пајеа, али је судија Крек Посон овога пута исправно поништио јер је претходно Керол фаулирао Кошелног.

Ипак, то није сметало момку из Гејтсхеда да два напада касније донесе потпуни преокрет Вест Хему. Још једном је феноменално скочио на другој стативи и уз помоћ Габријела комплетирао хет-трик.

Могао је да се упише у историју нешто касније када је шутирао преко гола, али је онда Арсенал преузео иницијативу, док је Венгер у међувремену убацио Рамзија и Жируа уместо задњих везних. У 69. минуту Начо Монреал је већ видео лопту у мрежи, савладао је Адана, али је Ланцини избацио са гол линије.

Међутим, неколико секунди касније на семафору је писало 3:3 – Бељерин је петом проследио до Езила центаршут Монреала, овај вратио повратну до Велбека, од њега се она одбила, али је пала на ногу Кошелном који погађа горњи десни угао.

Ни ту није био крај узбуђењима, Дмитри Паје је закаснио са ударцем четири минута касније, потом је Жиру био непрецизан у завршници. Дошао је ред да домаћи поново промашују, а предњачили су Керол, Кресвел и Рид. Њих је сурово могао да казни Алексис Санчес да је био бржи и шутирао левом ногом у доброј ситуацији у казненом простору.

Фудбалери Свонсија победили су Челси са 1:0 у једној од најзанимљивијих суботњих утакмица у оквиру 33. кола Премијер лиге.

Тријумф Свонсију донео је Гилфи Сигурдсон голом у 25. минуту, после лоше одбране лондонског клуба.

После центаршута једног од домаћих играча унутар шеснаестерца, Американац Метју Мијазга је главом одбио лопту, а Сигурдстон је сјајно дочекао на око 14 метара и реаговао из прве и Асмир Беговић је био немоћан.

Српски фудбалер Бранислав Ивановић одиграо је целу утакмицу за ‘Плавце’.

Челси је после десетог пораза остао на десетом месту на тбаерли са 44 бода, док је Свонси три позиције иза са четири бода мање и утакмицом више.

У осталим утакмицама одиграним у термину од 16 часова, виђена је једна победа гостију, две домаћина и један реми.

Њукасл је наставио да тоне ка Чемпионшипу, после пораза од Саутемптона на гостовању са 3:1, док је већ прежаљена Астон Вила изгубилка од Борнмута са 2:1 на свом терену. Кристал Палас је са 1:0 победио Норич, док је дуел између Вотфорда и Евертона завршен резултатом 1:1.

Саутемптон је готово рутински славио против Њукасла, пошто је имао предност од 3:0, пре него што ју је Андрос Таунсенд у 65. минуту ублажио пораз свог тима. Шејн Лонг је довео домаћи тим у вођство у четвртом минуту, Грацијано Пеле је удвостручио предност у 38, а Виктор Вањама одвео Сандерленд на 3:0 у 55. минуту.

Александар Митровић је одиграо свих 90 минута за поражени тим, док је Душан Тадић играо до 84. минута за Саутемптон.

‘Свраке’ су тако остале на 25 бодова на претпоследњем месту, а од првог тима који је ван зоне испадања – Норича дели их шест бодова, али имају и утакмицу мање. Саутемптон је сада на седмом месту са 50 бодова и могао би да се умеша у борбу за место у Лиги Европе.

Астон Вила је очекивано доживела још један пораз и извесно се сели у Чемпионшип. Борнмут је до тријумфа дошао головима Стива Кука и Џошуе Кинга у 45, односно 74. минуту, а пораз тима из Бирмингема ублажио је Џордан Ају у финишу утакмице.

Вотфорд и Евертон су пред 20.000 навијача поделили бодове, а оба гола виђена су у надокнади првог полувремена. Гости су повели преко Џејмија Мекартија у прво минуту надокнаде, а два минута касније бод Вотфорду је донео Хосе Холебас.

У једином преосталом мечу, Кристал Палас је побегао од опасне зоне тријумфом над конкурентом за испадање Норичом голом Џејсона Панчеона у 68. минуту.