PL: VBA mučio Siti, strašan meč Vest Hema i Arsenala, poraz Čelsija

Fudbaleri Vest Hema i Arselana odigrali su nerešeno 3:3 u spektakularnom londonskom derbiju kojim je počeo subotnji program 33. kola Premijer lige. Fudbaleri Svonsija pobedili su Čelsi sa 1:0 u jednoj od najzanimljivijih subotnjih utakmica. Fudbaleri Mančester Sitija pobedili su Vest Bromvič Albion sa 2:1 u poslednjoj utakmici subotnjeg programa 33. kola Premijer lige.

Fudbal 10.04.2016 | 09:20

‘Građani’ su do trijumfa došli posle preokreta, pošto su gosti vodili od šestog minuta preko Stefana Sesenjona.

Siti je izjednačio u 19. minutu preko Serhija Aguera iz penala, da bi mu trijumf doneo Samir Nasri pogotkom u 66. minutu.

Malo ko je očekivao da bi gosti mogli da povedu na “Etihadu”, a to se desilo već posle nekoliko minuta, kada je Sesenjon sa oko 13 metara iskosa uspeo da savlada Džoa Harta.

Reakcija Sitija je usledila vrlo brzo, kada je srpski fudbaler Aleksandar Kolarov pao u šesnaestercu posle faula strelca prvog gola na utakmici, a Aguero bio siguran sa bele tačke.

Sva tri boda Sitiju doneo je Nasri, koji je dobro reagovao posle promašaja svog tima i loše reakcije odbrane gostiju.

Posle 17. pobede ove sezone, Siti je ostao na četvrtom mestu sa 57 bodova, 12 manje od vodećeg Lestera, sa kojim sada ima isti broj bodova. VBA je i dalje na 12. poziciji sa 40 bodova.

Fudbaleri Vest Hema i Arselana odigrali su nerešeno 3:3 u spektakularnom londonskom derbiju kojim je počeo subotnji program 33. kola Premijer lige.

Arsenal je do samog finiša poluvremena vodio sa 2:0, potom je Endi Kerol postigao het-trik i preokrenuo, da bi konačan rezultat postavio Loran Košelni.

'Tobdžije' sada imaju 59 bodova, 10 manje od prvoplasiranog Lestera, dok su ’Čekićari’ tri mesta niže sa sedam bodova manje.

Vest Hem bod manje od Mančester Junajteda koji je na poziciji koja vodi u Evropu, ali ’Crveni đavoli’ imaju meč manje.

Nekadašnji centarfor Liverpula postao je prvi igrač koji je ekipi Arsena Vengera dao tri gola, još od Vejna Runija koji je to učinio 2011. godine.

Duel na ’Bolejn graundu’ počeo je ofanzivom domaćih koji su već posle 40. sekundi mogli da povedu, ali je Lancini slabo reagovao glavom na odbitak, iako je bio u ofsajdu. Nastavili su igrači u bordo dresovima da napadaju, a u 14. minutu im je poništen regularan pogodak.

Posle prodora po desnoj strani i centaršuta, Kerol je uhvatio makazice, prosledio loptu do Lancinija koji ovoga puta trese mrežu, ali je pomoćni sudija neopravdano podigao zastavicu.

Samo četiri minuta kasnije stigla je kazna na drugoj strani – u gužvi ispred kaznenog prostora Vest Hema najbolje se snašao Ivobi, koji je doturio loptu do Mesuta Ezila, a Nemac je iskosa sa desne strane pogodio suprotnu malu mrežu.

U tom trenutku Arsenal se oslobodio pritiska i počeo mnogo bolje da igra, a Aleksis Sančes pokušavao je probojima po bokovima. Nije bio najuspešniji u toj nameri, ali je u 35. minutu bio na pravom mestu i duplirao prednost gostiju. Ivobi je nešto slabije prihvatio dubinsku loptu od Fransisa Kokelana, ali mu je upravo to omogućilo da prebaci odbranu i sjajno posluži Čileanca, koji rutinski pogađa donji desni ugao.

Kada se očekivalo da će ’Tobdžije’ na odmor otići sa lepom prednošću, na scenu je stupio maestralni Endi Kerol. Prvo je u 44. minutu iskoristio nepažnju Nača Monreala i udarcem glavom sa nekih desetak metara, iskoristio fantastičan centaršut Arona Kresvela.

Vest Hem je bio u naletu, a isti igrač je nešto više od 120 minuta kasnije poravnao rezultat. Ponovo je lopta ubačena sa boka, ovoga puta desnog, stameni napadač je prihvatio, Gabrijel mu je izblokirao prvi pokušaj, ali se Kerol atraktivno bacio i uz malo sreće savladao Ospinu.

Na petnaestominutnu pauzu Bilićevi igrači otišli su u mnogo boljem raspoloženju, što su demonstrirali na početku drugog poluvremena. Silovito su krenuli i već u 50. minutu ponovo pogodili preko Pajea, ali je sudija Krek Poson ovoga puta ispravno poništio jer je prethodno Kerol faulirao Košelnog.

Ipak, to nije smetalo momku iz Gejtsheda da dva napada kasnije donese potpuni preokret Vest Hemu. Još jednom je fenomenalno skočio na drugoj stativi i uz pomoć Gabrijela kompletirao het-trik.

Mogao je da se upiše u istoriju nešto kasnije kada je šutirao preko gola, ali je onda Arsenal preuzeo inicijativu, dok je Venger u međuvremenu ubacio Ramzija i Žirua umesto zadnjih veznih. U 69. minutu Načo Monreal je već video loptu u mreži, savladao je Adana, ali je Lancini izbacio sa gol linije.

Međutim, nekoliko sekundi kasnije na semaforu je pisalo 3:3 – Beljerin je petom prosledio do Ezila centaršut Monreala, ovaj vratio povratnu do Velbeka, od njega se ona odbila, ali je pala na nogu Košelnom koji pogađa gornji desni ugao.

Ni tu nije bio kraj uzbuđenjima, Dmitri Paje je zakasnio sa udarcem četiri minuta kasnije, potom je Žiru bio neprecizan u završnici. Došao je red da domaći ponovo promašuju, a prednjačili su Kerol, Kresvel i Rid. Njih je surovo mogao da kazni Aleksis Sančes da je bio brži i šutirao levom nogom u dobroj situaciji u kaznenom prostoru.

Fudbaleri Svonsija pobedili su Čelsi sa 1:0 u jednoj od najzanimljivijih subotnjih utakmica u okviru 33. kola Premijer lige.

Trijumf Svonsiju doneo je Gilfi Sigurdson golom u 25. minutu, posle loše odbrane londonskog kluba.

Posle centaršuta jednog od domaćih igrača unutar šesnaesterca, Amerikanac Metju Mijazga je glavom odbio loptu, a Sigurdston je sjajno dočekao na oko 14 metara i reagovao iz prve i Asmir Begović je bio nemoćan.

Srpski fudbaler Branislav Ivanović odigrao je celu utakmicu za ‘Plavce’.

Čelsi je posle desetog poraza ostao na desetom mestu na tbaerli sa 44 boda, dok je Svonsi tri pozicije iza sa četiri boda manje i utakmicom više.

U ostalim utakmicama odigranim u terminu od 16 časova, viđena je jedna pobeda gostiju, dve domaćina i jedan remi.

Njukasl je nastavio da tone ka Čempionšipu, posle poraza od Sautemptona na gostovanju sa 3:1, dok je već prežaljena Aston Vila izgubilka od Bornmuta sa 2:1 na svom terenu. Kristal Palas je sa 1:0 pobedio Norič, dok je duel između Votforda i Evertona završen rezultatom 1:1.

Sautempton je gotovo rutinski slavio protiv Njukasla, pošto je imao prednost od 3:0, pre nego što ju je Andros Taunsend u 65. minutu ublažio poraz svog tima. Šejn Long je doveo domaći tim u vođstvo u četvrtom minutu, Gracijano Pele je udvostručio prednost u 38, a Viktor Vanjama odveo Sanderlend na 3:0 u 55. minutu.

Aleksandar Mitrović je odigrao svih 90 minuta za poraženi tim, dok je Dušan Tadić igrao do 84. minuta za Sautempton.

‘Svrake’ su tako ostale na 25 bodova na pretposlednjem mestu, a od prvog tima koji je van zone ispadanja – Noriča deli ih šest bodova, ali imaju i utakmicu manje. Sautempton je sada na sedmom mestu sa 50 bodova i mogao bi da se umeša u borbu za mesto u Ligi Evrope.

Aston Vila je očekivano doživela još jedan poraz i izvesno se seli u Čempionšip. Bornmut je do trijumfa došao golovima Stiva Kuka i Džošue Kinga u 45, odnosno 74. minutu, a poraz tima iz Birmingema ublažio je Džordan Aju u finišu utakmice.

Votford i Everton su pred 20.000 navijača podelili bodove, a oba gola viđena su u nadoknadi prvog poluvremena. Gosti su poveli preko Džejmija Mekartija u prvo minutu nadoknade, a dva minuta kasnije bod Votfordu je doneo Hose Holebas.

U jedinom preostalom meču, Kristal Palas je pobegao od opasne zone trijumfom nad konkurentom za ispadanje Noričom golom Džejsona Pančeona u 68. minutu.