Куп БиХ: Радник и Широки рутински до полуфинала!

Фудбалери Радника и Широког Бријега изборили су пласман у полуфинале Купа БиХ.

Фудбал 16.03.2016 | 18:40

Послије тузланске Слободе, у полуфинале Купа БиХ пласирао се и Радник који је у до свог првог пласмана међу четири најбоља клуба у овом такмичењу стигао ремијем 1:1 са Радничким у реваншу, након побједе 2:0 у првој утакмици одиграној прије седам дана.

Екипа из Лукавца упркос чињеници да је у Бијељину допутовала са десет играча млађих од 20 година била је бољи противник, међутим није успјела да надокнади заостатак од два гола.

Радник је упркос иницијативи гостију повео у 26. минуту поготком Максимовића.

Фудбалери Радничког успјели су да изједначе на почетку другог полувремена, послије добре контре стријелац у 46. минуту био је Суљић.

Резултат се до краја није мијењао, па је Радник заслужено послије овог двомеча изборио пласман у полуфинале.

Широки Бријег је у сриједу поражен од Младости Добој Какањ 1:0, али је због побједе 3:1 у првом мечу прије седам дана прошао у полуфинале.

Једини гол на утакмици постигнут је четири минуте прије краја, када је Шишић погодио из једанаестерца, али Младост није успјела да до краја направи велико изненађење.