Kup BiH: Radnik i Široki rutinski do polufinala!

Fudbaleri Radnika i Širokog Brijega izborili su plasman u polufinale Kupa BiH.

Fudbal 16.03.2016 | 18:40

Poslije tuzlanske Slobode, u polufinale Kupa BiH plasirao se i Radnik koji je u do svog prvog plasmana među četiri najbolja kluba u ovom takmičenju stigao remijem 1:1 sa Radničkim u revanšu, nakon pobjede 2:0 u prvoj utakmici odigranoj prije sedam dana.

Ekipa iz Lukavca uprkos činjenici da je u Bijeljinu doputovala sa deset igrača mlađih od 20 godina bila je bolji protivnik, međutim nije uspjela da nadoknadi zaostatak od dva gola.

Radnik je uprkos inicijativi gostiju poveo u 26. minutu pogotkom Maksimovića.

Fudbaleri Radničkog uspjeli su da izjednače na početku drugog poluvremena, poslije dobre kontre strijelac u 46. minutu bio je Suljić.

Rezultat se do kraja nije mijenjao, pa je Radnik zasluženo poslije ovog dvomeča izborio plasman u polufinale.

Široki Brijeg je u srijedu poražen od Mladosti Doboj Kakanj 1:0, ali je zbog pobjede 3:1 u prvom meču prije sedam dana prošao u polufinale.

Jedini gol na utakmici postignut je četiri minute prije kraja, kada je Šišić pogodio iz jedanaesterca, ali Mladost nije uspjela da do kraja napravi veliko iznenađenje.