СЛС: Чука се оклизнула већ на премијери!

Фудбалери Чукаричког и Металца одиграли су данас нерешено 1:1 у првој утакмици пролећног дела шампионата, односно у 23. колу Суперлиге Србије.

Фудбал 19.02.2016 | 19:20

Чукарички је повео у 74. минуту голом Ненада Миросавлејвића на асистенцију Стефана Живковића, док је Металац изједначио у 82. преко Валберта Каиседа.

Београдски клуб се након ремија осамосталио на другом месту на табели са 38 бодова, док су гости остали на 11. позицији са 25.

Металац је на почетку меча пред око 700 гледалаца на Бановом брду имао иницијативу, али гости из Горњег Милановца, односно Лука Мердовић није реализовао две добре прилике у уводним минутима, иако је излазио сам испред голмана Немање Стевановића.

Чукарички је потом успео да успостави равнотежу, а онда и преузме иницијативу, међутим, тим Зорана Поповића за који су дебитовали Ђорђе Ђурић, Стефан Живковић, Душан Лагатор и Филип Кнежевић није успео да дође до праве прилике за гол, па се на полувреме отишло без погодака.

У истом темпу наставиле су екипе и у другом полувремену, а први је припретио домаћин у 61. минуту, међутим, дефанзивци Металца су изблокирали шут Андрије Павловића са ивице шеснаестерца.

"Брђани" су повели после сјајне акције по левој страни. Обенг Реган и Стефан Живковић одиграли су дупли пас, а онда је леви бек домаће екипе упутио лопту у петерац, одакле је из прве шутирао Миросављевић и савладао Белића.

Металац је након примљеног гола заиграо нешто офанзивније. Прво је Бошко Допуђ у 79. минуту после једног корнера с леве стране био непрецизан са око седам метара, да би до изједначења дошли у 82. након што је Драган Миловановић главом у празан простор проиграо Каиседа, а овај ударцем са ивице казненог десно искоса савладао Немању Стевановића.

Чукарички је до краја сусрета имао иницијативу, али није успео да дође до праве прилике за гол.