Куп: Севиља и Валенсија у 1/2-финалу!

Валенсија изашла из канала, Севиља рутински! Слепи Мишеви голом Родрига победили Лас Палмас и пласирали се у полуфинале Купа Краља – 1:0. Унаи Емери извео је комбиновани тим за реванш са Мирандесом и исплатило се. Првенац је постигао млади Муњоз.

Фудбал 28.01.2016 | 23:15

Не иде Герију Невилу и Валенсији у првенству, али зато на другом фронту одолевају. Тачније – пробијају се ка задатом циљу. Серију очајних резултата Слепи мишеви су прекинули у реванш мечу полуфинала Купа Шпаније против Лас Палмаса.

Гол Родрига био је довољан да се навијачима Валенсије бар на кратко врати осмех на лице. Играо се 59.минут када је поменути Родирго одлично реаговао на центаршут са десне стране и рутински преватио чувара мреже домаћих.

Унаи Емери извео је комбиновани тим за реванш са Мирандесом и исплатило се. Првенац је постигао млади Муњоз.

Комбиновани тим, из којег су у наставку извучена тројица стандардних, био је довољно добар за других 90 минута против друголигаша Мирандеса.

На северу Шпаније, у Миранди на Еброу – 0:3 (0:1), након што је Севиља мали тим из области Бургос победила резултатом 2:0 и на "Санчез Пицхуану".

У среду увече пласман у полуфинале Купа краља изборили су Барселона и Селта, која је приредила изненађење и победом у Мадриду избацила Атлетико.

Сада се чека Валенсија, која би требало да заврши посао против Лас Палмаса, али је густо – после 1:1 на "Местаљи", на полувремену на Канарски острвима је 0:1.

Висенте Ибора постигао је трећи гол у сезони у 9. минуту за 0:1, са беле тачке, а потом је лепу акцију целе екипе из Андалузије у 0:2 претворио 20-годишњи Хуан Муњоз, који је постигао првенац у првом тиму Севиље.

За крај лепу акцију одиграли су Гаел Какута и десни бек Коке који је стигао до другог гола у сезони, након што је и првенац постигао у Купу, против Логроњеса.