Kup: Sevilja i Valensija u 1/2-finalu!

Valensija izašla iz kanala, Sevilja rutinski! Slepi Miševi golom Rodriga pobedili Las Palmas i plasirali se u polufinale Kupa Kralja – 1:0. Unai Emeri izveo je kombinovani tim za revanš sa Mirandesom i isplatilo se. Prvenac je postigao mladi Munjoz.

Fudbal 28.01.2016 | 23:15

Ne ide Geriju Nevilu i Valensiji u prvenstvu, ali zato na drugom frontu odolevaju. Tačnije – probijaju se ka zadatom cilju. Seriju očajnih rezultata Slepi miševi su prekinuli u revanš meču polufinala Kupa Španije protiv Las Palmasa.

Gol Rodriga bio je dovoljan da se navijačima Valensije bar na kratko vrati osmeh na lice. Igrao se 59.minut kada je pomenuti Rodirgo odlično reagovao na centaršut sa desne strane i rutinski prevatio čuvara mreže domaćih.

Unai Emeri izveo je kombinovani tim za revanš sa Mirandesom i isplatilo se. Prvenac je postigao mladi Munjoz.

Kombinovani tim, iz kojeg su u nastavku izvučena trojica standardnih, bio je dovoljno dobar za drugih 90 minuta protiv drugoligaša Mirandesa.

Na severu Španije, u Mirandi na Ebrou – 0:3 (0:1), nakon što je Sevilja mali tim iz oblasti Burgos pobedila rezultatom 2:0 i na "Sančez Pichuanu".

U sredu uveče plasman u polufinale Kupa kralja izborili su Barselona i Selta, koja je priredila iznenađenje i pobedom u Madridu izbacila Atletiko.

Sada se čeka Valensija, koja bi trebalo da završi posao protiv Las Palmasa, ali je gusto – posle 1:1 na "Mestalji", na poluvremenu na Kanarski ostrvima je 0:1.

Visente Ibora postigao je treći gol u sezoni u 9. minutu za 0:1, sa bele tačke, a potom je lepu akciju cele ekipe iz Andaluzije u 0:2 pretvorio 20-godišnji Huan Munjoz, koji je postigao prvenac u prvom timu Sevilje.

Za kraj lepu akciju odigrali su Gael Kakuta i desni bek Koke koji je stigao do drugog gola u sezoni, nakon što je i prvenac postigao u Kupu, protiv Logronjesa.