НБА: Нагетси срушили Вориорсе, Јокић стартер!

Протекле ноћи у НБА лиги је одиграно десет утакмица, а поред пораза Голден Стејт Вориорса вече је обележио десети тријумф заредом Лос Анђелес Клиперса. Денвер Нагетси нанели су тек трећи пораз Голден Стејт Вориорсима ове сезоне, пошто су у ноћи између среде и четвртка на свом терену славили са 112:110.

Кошарка 14.01.2016 | 15:20

Протекле ноћи у НБА лиги је одиграно десет утакмица, а поред пораза Голден Стејт Вориорса вече је обележио десети тријумф заредом Лос Анђелес Клиперса.

Клиперси су нову победу, 26. ове сезоне уписали без једног од својих најбољих играча Деандреа Џордана, који је болестан, а били су бољи од Мајами Хита са 104:90.

Кол Олдрич је предводио Клиперсе са 19 поена и седам скокова, док су Пол Пирс, Крис Пол и Џамал Крафорд утакмицу завршили са по 15 поена. Пирс је додао и девет скокова, а Пол три мање уз 12 асистенција.

Код Хита, Џералд Грин је имао 19 поена, три више од Двејна Вејда, оји је додао и осам сокова, док је Крис Бош утакмицу завршио са 11 поена и 12 скокова.

Запажену победу уписао је и Оклахома Сити Тандер, са 108:89 над Далас Мавериксима на свом терену, а утакмицу је обележило и искључење Расела Вестбрука. Вестбрук је послат у свлачионицу већ у другој четвртини, када му је досуђена друга техничка грешка због размирица са Бареом. После утакмице, упитан да прокоментарише инцидент, Вестбрук је одбио да одговори.

Кевин Дурент је био најбољи у тријумфу Тандера са 29 поена и десет скокова, Серж Ибака је додао 20 поена и 11 скокова, а Дион Вејтерс 18 поена и пет асистенција. На другој страни, Џеј Џеј Бареа је имао 18 поена и шест скокова, док је Салах Мејри додао 17 поена и девет скокова.

Ако се изузму победе Денвер Нагетса и Хјустон Рокитса, о којима можете да читате у посебној вести, тријумфе су протекле ноћи уписали и Шарлот Хорнетси, Вашингтон Визардси, Бруклин Нетси, Бостон Селтикси, Портланд Трејл-Блејзерси и Њу Орлеанс Пеликанси.

Градски дерби Њујорка припао је Нетсима, који су победили Никсе са 110:104. Брук Лопес је у том тријумфу учествовао са 20 поена, осам скокова и пет асистенција, док је Тадеус Јанг додао 19 поена и 11 скокова. У пораженом тиму, Дерик Вилијамс је уписао 31 поен и седам скокова, док је Арон Афлало додао 18 поена.

Бостон Селтикси су прекинули низ од четири узастопна пораза тријумфом над Индијана Пејсерсима са 103:94. Селтиксе је до тријумфа предводио Ајзеја Томас са 28 поена, три мање је постигао Џе Кроудер, док је Амир Џонсон уписао 14 поена, 18 скокова и шест асистенција. Код Пејсерса, Пол Џорџ је имао 23 поена и осам скокова.

Нагетси су дошли до 15. тријумфа, захваљујући сјајној игри у првој и трећој четвртини, а иако је актуелни шампион покушао да се врати и дође до преокрета, на крају није успео.

Српски кошаркаш Никола Јокић био је стартер у тиму Нагетса и за нешто мање од 16 минута на терену уписао је шест поена, седам скокова, три украдене лопте и две асистенције.

Нагетсе је до победе предводио Данило Галинари са 28 поена и пет сокова, Вил Бартон је додао 21 поен и шест скокова, а Гери Харис 19 поена и седам скокова. Запажен је био и Дарел Артур са 18 поена и 11 скокова.

Код Вориорса, Стеф Кари је уписао 38 поена, девет асистенција и пет скокова, али је то било недовољно за 37. тријумф шампиона. Харисон Барнс је утакмицу завршио са 18 поена, једним више од Клеја Томпсона, док је Ендру Богут додао 15 поена и седам скокова.

Током протекле ноћи на терену се нашао и Немања Бјелица, у поразу Минесота Тимбервулвса од Хјустон Рокитса са 107:104. Српски кошаркаш је провео нешто мање од 19 минута на паркету и за то време уписао шест поена, три скока и једну асистенцију.

Очекивано, најбољи међу Рокитсима био је Џејмс Харден са 27 поена и 11 асистенција, Теренс Џонс је додао 16 поена и девет скокова, а Двајт Хауард 15 поена и десет скокова.

Међу Бјеличниним саиграчима, Ендру Вигинс је био најбољи са 28 поена, док је Кевин Мартин додао 22.