БЛ: Минималац Шалкеа против Хофенхајма!

Екипа Шалкеа савладала је Хофенхајм минималним резултатом на отварању 17. кола Бундеслиге – 1:0 (1:0).

Фудбал 18.12.2015 | 23:15

Хофенхајм је у премијермом мечу 17. кола Бундес лиге претрпео минималан пораз на гостовању у Гелзенкирхену.

Хуб Стивенс доведен је у октобру као спасилац на клупу Хофенхајма и по његовим вођством кренуло је добро, односно не толико лоше као до тада. Холанђанин је уписао једну победу, четири ремија и само један пораз, а новим бодовима надао се управо против свог некадашњег клуба који је у последње време у прилично лошој форми...

...међутим, то се ипак није десило.

Шалке је у прилично тврдој утакмици славио са минималних 1:0 поготком Чупа-Мотинга који је притом имао доста среће.

Гајс је центрирао, а лопта је практично погодила Чупа Мотинга који се борио са својим чуваром на ивици петерца и завршила иза леђа Баумана за вођство 1:0.

Нешто више од 60 хиљада гледалаца на Велтинс Арени видело је тек неколико изгледних прилика на овом мечу. Једну такву имао је Горецка у петом минуту, када је један део стадиона већ почео да слави, међутим лопта је погодила спољни део мреже.

Осам минута касније Горецка је поново пробао шут, али је лопта и овај пут отишла поред гола.

Најбољу прилику за повећање вођства имао је босанскохерцеговачки репрезентативац Сеад Колашинац који је у 64. минуту погодио стативу и пропустио шансу да се упише у стрелце на две узастопне утакмице.

Шалке је овим тријумфом стигао до четврте позиције, на којој ће преноћити, а можда и остати до половине јануара када почиње пролећни део сезоне, док Хофенхајму предстоји велика борба за опстанак.