BL: Minimalac Šalkea protiv Hofenhajma!

Ekipa Šalkea savladala je Hofenhajm minimalnim rezultatom na otvaranju 17. kola Bundeslige – 1:0 (1:0).

Fudbal 18.12.2015 | 23:15

Hofenhajm je u premijermom meču 17. kola Bundes lige pretrpeo minimalan poraz na gostovanju u Gelzenkirhenu.

Hub Stivens doveden je u oktobru kao spasilac na klupu Hofenhajma i po njegovim vođstvom krenulo je dobro, odnosno ne toliko loše kao do tada. Holanđanin je upisao jednu pobedu, četiri remija i samo jedan poraz, a novim bodovima nadao se upravo protiv svog nekadašnjeg kluba koji je u poslednje vreme u prilično lošoj formi...

...međutim, to se ipak nije desilo.

Šalke je u prilično tvrdoj utakmici slavio sa minimalnih 1:0 pogotkom Čupa-Motinga koji je pritom imao dosta sreće.

Gajs je centrirao, a lopta je praktično pogodila Čupa Motinga koji se borio sa svojim čuvarom na ivici peterca i završila iza leđa Baumana za vođstvo 1:0.

Nešto više od 60 hiljada gledalaca na Veltins Areni videlo je tek nekoliko izglednih prilika na ovom meču. Jednu takvu imao je Gorecka u petom minutu, kada je jedan deo stadiona već počeo da slavi, međutim lopta je pogodila spoljni deo mreže.

Osam minuta kasnije Gorecka je ponovo probao šut, ali je lopta i ovaj put otišla pored gola.

Najbolju priliku za povećanje vođstva imao je bosanskohercegovački reprezentativac Sead Kolašinac koji je u 64. minutu pogodio stativu i propustio šansu da se upiše u strelce na dve uzastopne utakmice.

Šalke je ovim trijumfom stigao do četvrte pozicije, na kojoj će prenoćiti, a možda i ostati do polovine januara kada počinje prolećni deo sezone, dok Hofenhajmu predstoji velika borba za opstanak.