ЕЛ: Локомотива преко Барсе до првог мјеста!

Кошаркаши руског представника успели да "одбране" прво место. Барса претила, али ће са друге позиције у ТОП16.

Кошарка 18.12.2015 | 22:00

Један од дербија последњег кола прве фазе Евролиге играо се у Краснодару између домаће Локомотиве и гостујуће Барселоне, а иако је шпански тим имао шансу да победом преузме прву позицију на табели - то се није десило. Локомотива је одбила све налете Барсе и заслужено славила!

ЛОКОМОТИВА - БАРСЕЛОНА 78:74 (18:17, 11:18, 25:25, 24:14)

Барселона је прву утакмицу пред својом публиком добила, па је тако Локомотива која је уочи овог кола имала победу више од шпанског представника ипак било потребно да у овој утакмици не забележи пораз како би остала на првој позицији и, бар на папиру, обезбедила бољу групу у ТОП16 фази.

Они су одлично отворили меч, али је Барселона у другој четвртини "збила редове" и дозволила им да у том делу игре постигну само 11 поена, па су Каталонци са предношћу отишли на полувреме. Локомотива је кокетирала са преокретом у трећој деоници, али се он ипак десио у последњој четвртини (отворили га са 11:5).

Најефикаснији код домаћина био је Дилејни са 19 поена и 9 асистенција, док је одличан био и Ентони Рендолф са 16 поена и 7 ухваћених лопти. Барселону је носио дуо Хуан Карлос Наваро (22 поена, 5/8 за три) и Анте Томић (17 поена и 7 скокова).

У "дербију зачеља" између Стелмета и Каршијаке бољи је био турски представник и иде у Еврокуп, док су даље прошли Локомотива, Барселона, Панатинаикос и Жалгирис.

Група Ц

Жалгирис – Панатинаикос 72:75
Локомотива - Барселона 78:74
Стелмет - Каршијака 81:83

ТАБЕЛА: Локомотива 8-2, Барселона 6-4, Панатинаикос 6-4, Жалгирис 5-5, Каршијака 3-7, Стелмет 2-8.