EL: Lokomotiva preko Barse do prvog mjesta!

Košarkaši ruskog predstavnika uspeli da "odbrane" prvo mesto. Barsa pretila, ali će sa druge pozicije u TOP16.

Košarka 18.12.2015 | 22:00

Jedan od derbija poslednjeg kola prve faze Evrolige igrao se u Krasnodaru između domaće Lokomotive i gostujuće Barselone, a iako je španski tim imao šansu da pobedom preuzme prvu poziciju na tabeli - to se nije desilo. Lokomotiva je odbila sve nalete Barse i zasluženo slavila!

LOKOMOTIVA - BARSELONA 78:74 (18:17, 11:18, 25:25, 24:14)

Barselona je prvu utakmicu pred svojom publikom dobila, pa je tako Lokomotiva koja je uoči ovog kola imala pobedu više od španskog predstavnika ipak bilo potrebno da u ovoj utakmici ne zabeleži poraz kako bi ostala na prvoj poziciji i, bar na papiru, obezbedila bolju grupu u TOP16 fazi.

Oni su odlično otvorili meč, ali je Barselona u drugoj četvrtini "zbila redove" i dozvolila im da u tom delu igre postignu samo 11 poena, pa su Katalonci sa prednošću otišli na poluvreme. Lokomotiva je koketirala sa preokretom u trećoj deonici, ali se on ipak desio u poslednjoj četvrtini (otvorili ga sa 11:5).

Najefikasniji kod domaćina bio je Dilejni sa 19 poena i 9 asistencija, dok je odličan bio i Entoni Rendolf sa 16 poena i 7 uhvaćenih lopti. Barselonu je nosio duo Huan Karlos Navaro (22 poena, 5/8 za tri) i Ante Tomić (17 poena i 7 skokova).

U "derbiju začelja" između Stelmeta i Karšijake bolji je bio turski predstavnik i ide u Evrokup, dok su dalje prošli Lokomotiva, Barselona, Panatinaikos i Žalgiris.

Grupa C

Žalgiris – Panatinaikos 72:75
Lokomotiva - Barselona 78:74
Stelmet - Karšijaka 81:83

TABELA: Lokomotiva 8-2, Barselona 6-4, Panatinaikos 6-4, Žalgiris 5-5, Karšijaka 3-7, Stelmet 2-8.