ЕП: Кадети ''Змајева'' разбили ''Орлиће'' на старту!

Кадетска репрезентација Босне и Херцеговине у кошарци побиједила је у четвртак вршњаке из Србије резултатом 76:56 (18:21, 23:14, 20:9,15:12) на старту Европског првенства у литванском Каунасу.

Кошарка 06.08.2015 | 21:00

Орлићи" су били бољи само у првој четвртини коју је тројком окончао млади кошаркаш "змајева" Његош Сикириш (21:18), да би у другом периоду, првенствено одличном игром Џенана Мусе, БиХ до полувремена окренула предност и водила са "плус шест" (41:35).

Србија је пријетила почетком трећег квартала, али су изабраници селектора Јосипа Панџе успјели да одбију све нападе и у финишу четвртине направе велику серију и стигну до 15 поена разлике (61:44)чиме је и "преломљена" утакмица.

Одбрана је била на високом нивоу, а у нападу је бриљирао Муса, па су "змајићи" уписали прву побједу.

Муса је био најефикаснији са 27 кошева, а Сикираш је постигао девет поена уз седам скокова.
У српском табору одскочио је Алекса Матић са 13 постигнутих погодака.

БиХ у другом колу игра у петак против Италије (13.30 х), а групну фазу окончаће 8. августа дуелом против Финске од 18 сати.

У Групи А наступиће селекције Турске, Русије, Њемачке и Енглеске, у Групи Б ће играти Шпанија, Литванија, Грчка и Израел, док Групу Д сачињавају Француска, Летонија, Хрватска и Црна Гора.

У другу рунду такмичења пласираће се по три најбоље селекције из групе које ће надкнадно формирати Групе Е и Ф, из којих слиједи борба за пласман у четвртфинале.