БЛ: Борусији измиче Европа, хаос за опстанак!

Ни коло пре краја није познато ко ће испасти из Бундеслиге, а један великан на добром је путу да се нађе у другој немачкој лиги. Хамбург је поражен са 2:1 на гостовању Штутгарту иако је за последњепласирани тим стрелац био препорођени Гојко Качар, док је Фрајбург приредио изненађење и шокирао шампиона Бајерн истим резултатом, а Борусија Дортмунд је изгубила у гостима од Волфзбурга такође са 2:1 и пласман у Европу јој полако измиче.

Фудбал 16.05.2015 | 18:23

Српски везиста у дресу Хамбурга је постигао свој трећи погодак на последње три утакмице, али узалуд када нема подршку саиграча у грчевитој борби за опстанак.

Качар је на центаршут Ван дер Варта довео ХСВ у вођство у 12. минуту, али је Штутгарт већ до полувремена преокренуо преко Гентера и Харника за злата вредне бодове.

У редовима победника цео меч је одиграо Филип Костић, као и Качар и Слободан Рајковић у пораженом тиму.

Хамбург је претпоследњи са 32 бода и испод њега је само Падерборн са једним мање и готово сигурно се враћа у Цвајту после само једне сезоне. Штутгарт је први испод црте која води у нижи ранг са 33 бода, изнад су са по 34 Хановер и Фрајбург који се извкао неочкиваним тријумфом над посрнулим шампионом Бајерном - 2:1, а цео меч у екипи која се бори за опстанак одиграо је наш репрезентативни штопер Стефан Митровић.

Повели су Баварци на гостовању голом Бастијана Швајнштајгера, али је уследио преокрет "дављеника" - најпре је Мехмеди поравнао по истеку сат времена игре, да би у самом финишу, минут пре краја јунак постао Нилс Петерсен и то само три минута након што је ушао са клупе.

То значи да ће тек последње коло дати одговор на питање ко ће и наредне сезоне играти у Бундеслиги, а стрепи чак пет екипа - Хамбург, Штутгарт, Хановер, Фрајбург и Херта. За такав расплет крив је и Хановер, који је славио после чак 16 мечева поста и добио Аугзбург са 2:1.

Наредне суботе, у последњем колу састаће се Падерборн и Штутгарт, Хановер ће дочекати Фрајбург, Херта ће гостовати Хофенхајму, а ХСВ чека Шалке.

Што се тиче борбе за излазак у Европу, управо кикс шестопласираног Аугзбурга је ишао на руку "милионерима", али Борусија из Дортмунда није могла да га искористи јер је истим резултатом пала на гостовању Волфзбургу. Невен Суботић је одиграо цео меч за Дортмунд, на чијој клупи је остао Милош Јојић.

Око учесница Лиге шампиона је све познато, тамо су се директно пласирали Бајерн, "вукови" и Борусија Менхенгладбах, а Бајер Леверкузен ће у квалификације. Шалке је сигуран учеснике Лиге Европе, док ће се у последњем колу за шесто место које води у исто такмичење борити Борусија Дортмунд, Аугзбург и Вердер.