АБА: Металац у врху табеле!

Тим који је у регионално кошаркашко такмичење ушао уместо Радничког из Крагујевца два кола пре краја регуларног дела сезоне је на шестом месту.

Кошарка 15.03.2015 | 09:40

Последњи српски дерби у регуларном делу сезоне АБА лиге припао је Металцу.

Тим Владимира Ђокића је пред публиком у Ваљеву победио Мега Лекс 86:83 (22:18, 23:21, 22:20, 19:24) у 25. колу. Овим тријумфом Металац је избио на шесто место са скором 13-12, а испред њега је Унион Олимпија са победом више. Мега је у другом делу табеле са 10 победа и 15 пораза.

Утакмица у ваљевској Хали спортова била је изједначена и неизвесна до самог краја. Металац је све време био у вођству, али су гости успевали да држе резултатски прикључак, не и да се спусте испод "минус пет". Иако је домаћин имао и "плус 12" у последњој деоници, завршница се играла на посед.

Мега је катастрофално шутирала за три поена (2-22). Прву "тројку" гости су постигли тек из 18. покушаја нешто више од три минута пре краја и то је био знак за напад на победу. Прецизан је био Огњен Јарамаз, а одмах после њега и Никола Јокић. Разиграо се Јарамаз, али је после напада у којем је смањио на 78:81 зарадио пету личну.

Тачно 46 секунди пре краја на семафору је писало 82:80, а после слободних бацања Николе Малешевића додата су још два поена на конто Металца.

Драма се, међутим, тек спремала...

Ненад Шуловић је погодио додатно слободно бацање за пола коша заостатка. Вељевци нису искористили напад, да би Ненад Миљеновић лепо превео лопту, одиграо пас за Марка Кешеља, а некадашњи репрезентативац Србије, после финте, промашио и из осмог покушаја за три.

Миљеновић није успео "тројком" да обезбеди продужетак пошто је претходно јевтовић погодио оба слободна бацања.

Марко Јошило и Јевтовић били су први стрелци Металца са по 17 поена. После дужег одсуства због упале плућа у тим Металца се вратио Ђорђе Мајсторовић. Одиграо је 16 минута у убацио седам поена.

Најкориснији играч меча био је Миљеновић. Млади ас Меге убацио је 20 кошева, један више од Јокића, а имао је и шест скокова и 12 асистенција.

Кошаркаши Солнока победили су на гостујућем терену Крку са 71:61 (16:20, 20:15, 19:18, 6:18).

Давид Војвода предводио је мађарски тим до победе са 23 поена, Лазерик Џоунс постигао је 11 поена, а Мајк Ли додао је 11 поена уз осам скокова.

У екипи Крке двојица играча постигли су двоцифрени број поена, Кристофер Букер 16, уз пет скокова, а Малколм Армстед 13 поена и пет асистенција.

Олимпија је у Софији остварила убедљиву победу против Левског 78:56 (24:6, 17:10, 20:17, 17:23).

Домаћин је за прво полувреме постигао само 16 поена, али је у наставку меча поправио утисак, па је на крају избегао потпуно катастрофу. Ален Омић је са 22 поена био први стрелац меча, док је у пораженој екипи најбољи био Димитар Ангелов са 17.

МЗТ - Цибона (21)

ТАБЕЛА: Црвена звезда 22-2, Будућност 18-6, Партизан 17-7, Цедевита 16-8, Олимпија 14-11, Металац 13-12, Крка 12-13, Солнок 12-13, Задар 11-13, Мега Лекс 10-15, Игокеа 9-15, Цибона 9-15, МЗТ 6-18, Левски 2-23.