ABA: Metalac u vrhu tabele!

Tim koji je u regionalno košarkaško takmičenje ušao umesto Radničkog iz Kragujevca dva kola pre kraja regularnog dela sezone je na šestom mestu.

Košarka 15.03.2015 | 09:40

Poslednji srpski derbi u regularnom delu sezone ABA lige pripao je Metalcu.

Tim Vladimira Đokića je pred publikom u Valjevu pobedio Mega Leks 86:83 (22:18, 23:21, 22:20, 19:24) u 25. kolu. Ovim trijumfom Metalac je izbio na šesto mesto sa skorom 13-12, a ispred njega je Union Olimpija sa pobedom više. Mega je u drugom delu tabele sa 10 pobeda i 15 poraza.

Utakmica u valjevskoj Hali sportova bila je izjednačena i neizvesna do samog kraja. Metalac je sve vreme bio u vođstvu, ali su gosti uspevali da drže rezultatski priključak, ne i da se spuste ispod "minus pet". Iako je domaćin imao i "plus 12" u poslednjoj deonici, završnica se igrala na posed.

Mega je katastrofalno šutirala za tri poena (2-22). Prvu "trojku" gosti su postigli tek iz 18. pokušaja nešto više od tri minuta pre kraja i to je bio znak za napad na pobedu. Precizan je bio Ognjen Jaramaz, a odmah posle njega i Nikola Jokić. Razigrao se Jaramaz, ali je posle napada u kojem je smanjio na 78:81 zaradio petu ličnu.

Tačno 46 sekundi pre kraja na semaforu je pisalo 82:80, a posle slobodnih bacanja Nikole Maleševića dodata su još dva poena na konto Metalca.

Drama se, međutim, tek spremala...

Nenad Šulović je pogodio dodatno slobodno bacanje za pola koša zaostatka. Veljevci nisu iskoristili napad, da bi Nenad Miljenović lepo preveo loptu, odigrao pas za Marka Kešelja, a nekadašnji reprezentativac Srbije, posle finte, promašio i iz osmog pokušaja za tri.

Miljenović nije uspeo "trojkom" da obezbedi produžetak pošto je prethodno jevtović pogodio oba slobodna bacanja.

Marko Jošilo i Jevtović bili su prvi strelci Metalca sa po 17 poena. Posle dužeg odsustva zbog upale pluća u tim Metalca se vratio Đorđe Majstorović. Odigrao je 16 minuta u ubacio sedam poena.

Najkorisniji igrač meča bio je Miljenović. Mladi as Mege ubacio je 20 koševa, jedan više od Jokića, a imao je i šest skokova i 12 asistencija.

Košarkaši Solnoka pobedili su na gostujućem terenu Krku sa 71:61 (16:20, 20:15, 19:18, 6:18).

David Vojvoda predvodio je mađarski tim do pobede sa 23 poena, Lazerik Džouns postigao je 11 poena, a Majk Li dodao je 11 poena uz osam skokova.

U ekipi Krke dvojica igrača postigli su dvocifreni broj poena, Kristofer Buker 16, uz pet skokova, a Malkolm Armsted 13 poena i pet asistencija.

Olimpija je u Sofiji ostvarila ubedljivu pobedu protiv Levskog 78:56 (24:6, 17:10, 20:17, 17:23).

Domaćin je za prvo poluvreme postigao samo 16 poena, ali je u nastavku meča popravio utisak, pa je na kraju izbegao potpuno katastrofu. Alen Omić je sa 22 poena bio prvi strelac meča, dok je u poraženoj ekipi najbolji bio Dimitar Angelov sa 17.

MZT - Cibona (21)

TABELA: Crvena zvezda 22-2, Budućnost 18-6, Partizan 17-7, Cedevita 16-8, Olimpija 14-11, Metalac 13-12, Krka 12-13, Solnok 12-13, Zadar 11-13, Mega Leks 10-15, Igokea 9-15, Cibona 9-15, MZT 6-18, Levski 2-23.