БЕЛ: Стандард до побједе ''у поноћ''!

Стандардова тотална офанзива на крају се исплатила. После 26 шутева затресли мрежу - у последњем минуту! Фати у последњим тренуцима донео три врло важна бода...

Фудбал 28.02.2015 | 10:20

Тачно 90 минута трајала је Стандардова офанзива ка голу Серкл Брижа у првој утакмици 28. кола Про лиге. Тачно 90 минута, уз 26 шутева. И таман када је нада напустила и највеће оптимисте, Рикардо Фати искористио је асистенцију Андрадеа, затресао мрежу гостију и бацио навијаче у транс - 1:0!

Екипа из Брижа била је у апсолутно подређеном положају током целог тока утакмице, с обзиром да су се готово комплетна дешавања одигравала управо на половини коју су бранили гости. Са само две полуприлике, Бриж није представљао никакву претњу по гол ривала, али ни пулени Жозеа Риге нису могли да нађу пут до мреже, упркос силним приликама.

Но, таман када су статистичари били спремни да упишу само један бод, Фати је поставио главу на право место, матирао Вернера и сломио огромну стену која је висила над главама фудбалера Стандарда.

Клуб из Лијежа сада има само два бода мање од првопласираног Клуб Брижа, а један мање од Андерлехта. Али, оба тима имају по утакмицу мање.