BEL: Standard do pobjede ''u ponoć''!

Standardova totalna ofanziva na kraju se isplatila. Posle 26 šuteva zatresli mrežu - u poslednjem minutu! Fati u poslednjim trenucima doneo tri vrlo važna boda...

Fudbal 28.02.2015 | 10:20

Tačno 90 minuta trajala je Standardova ofanziva ka golu Serkl Briža u prvoj utakmici 28. kola Pro lige. Tačno 90 minuta, uz 26 šuteva. I taman kada je nada napustila i najveće optimiste, Rikardo Fati iskoristio je asistenciju Andradea, zatresao mrežu gostiju i bacio navijače u trans - 1:0!

Ekipa iz Briža bila je u apsolutno podređenom položaju tokom celog toka utakmice, s obzirom da su se gotovo kompletna dešavanja odigravala upravo na polovini koju su branili gosti. Sa samo dve poluprilike, Briž nije predstavljao nikakvu pretnju po gol rivala, ali ni puleni Žozea Rige nisu mogli da nađu put do mreže, uprkos silnim prilikama.

No, taman kada su statističari bili spremni da upišu samo jedan bod, Fati je postavio glavu na pravo mesto, matirao Vernera i slomio ogromnu stenu koja je visila nad glavama fudbalera Standarda.

Klub iz Liježa sada ima samo dva boda manje od prvoplasiranog Klub Briža, a jedan manje od Anderlehta. Ali, oba tima imaju po utakmicu manje.