Чемпионшип - 3. коло: Лидс тоне!

Брајтон уписао првенац после два везана пораза, Норич изрешетао Блекбурн.

Фудбал 20.08.2014 | 00:15

Прошле сезоне Нотингему је пласман у Премијер лигу измакао за длаку. Али, на старту нове јасно је да ће Шумари поново бити међу главним кандидатима за пласман у елитни ранг енглеског фудбала. Пулени Стјуарта Пирса савладали су увек незгодни Борнмаут са 2:1 и тако продужили ефекат успешног старта сезоне.

Истина, ситуација није била повољна по госте, који су први били приморани да ваде лопту из мреже. Гол је затресао Вилсон у 58. минуту после врло лукавог ударца из срца казненог простора, на асистенцију Јана Керморганта. Ипак, Нотингему је било потребно само пет минута да у потпуности преокрене резултат и упише нова три бода. Прво је Асомбалонга у 67. минуту изједначио резултат, да би Фрајат укњижио погодак главом и донео велику радост навијачима.

Чарлтон је на свом терену савладао Дерби са 3:2 и уписао другу узастопну победу у новој сезони. У једној врло занимљивој утакмици домаћин је повео већ у 11. минуту Тукудина. Изједначио је Вард у 31. минуту, да би у петом минуту надокнаде Бујенс са беле тачке још једном довео Чарлтон у предност.

Тачку на победу ставио је Ветокеле у 78. минуту, да би у финишу меча Вард умањио заостатак, за частан пораз.