Серија А: Испала Болоња!

Фудбалери Наполија победили су са убедљивих 5:2 екипу Сампдорије Синише Михајловића, у 37. колу италијанске Серије А, а Болоња је поразом од Катаније испала.

Фудбал 12.05.2014 | 14:04

Фиорентина је била боља од Ливорна минималним резултатом, Торино је одиграо нерешено са Пармом 1:1, а цео меч за домаћу екипу одиграо је Никола Максимовић.

Доста голова виђено је и на мечу између Сасуола и Ђеное, домаћи тим је тријумфовао са 4:2. До победе у гостима стигла је и екипа Кјева, за коју је свих 90 минута одиграо српски фудбалер Иван Радовановић.

Катанија, која је раније потврдила пласман у Серију Б, победила је Болоњу са 2:1 и тако је послала нижи ранг.

Наполи се победом учврстио не трећем месту на табели, док је екипа Синише Михајловића остала на средини. Српски фудбалер Ненад Крстичић играо је до 58. минута за Сампдорију.

Сасуоло је лако тријумфовао над Ђеноом, а при резултату 1:0 Ђилардино је промашио једанаестерац за гостујућу екипу. Ђеноа је после тога успела да изједначи, али су домаћи фудбалери са три гола у другом полувремену уписали нова три бода.

Фиорентина је голом Хуана Куадрада и обезбедила четврто место на табели које води у групну фазу Лиге Европа.

У првом недељном мечу Милан је поражен од Аталанте 2:1, чиме су се "росонери“ удаљили од Лиге Европе, али ће због ремија у Торину ће тек у последњем колу бити познато ко ће поред Интера ићи у Лигу Европе, односно освојити шесто место у лиги. Торино на шестом месту има 56 бодова, а Парма на седмом бод мање.

У суботу се Хавијер Занети опростио од својих навијача, у убедљивој победи над Лацијом.