Serija A: Ispala Bolonja!

Fudbaleri Napolija pobedili su sa ubedljivih 5:2 ekipu Sampdorije Siniše Mihajlovića, u 37. kolu italijanske Serije A, a Bolonja je porazom od Katanije ispala.

Fudbal 12.05.2014 | 14:04

Fiorentina je bila bolja od Livorna minimalnim rezultatom, Torino je odigrao nerešeno sa Parmom 1:1, a ceo meč za domaću ekipu odigrao je Nikola Maksimović.

Dosta golova viđeno je i na meču između Sasuola i Đenoe, domaći tim je trijumfovao sa 4:2. Do pobede u gostima stigla je i ekipa Kjeva, za koju je svih 90 minuta odigrao srpski fudbaler Ivan Radovanović.

Katanija, koja je ranije potvrdila plasman u Seriju B, pobedila je Bolonju sa 2:1 i tako je poslala niži rang.

Napoli se pobedom učvrstio ne trećem mestu na tabeli, dok je ekipa Siniše Mihajlovića ostala na sredini. Srpski fudbaler Nenad Krstičić igrao je do 58. minuta za Sampdoriju.

Sasuolo je lako trijumfovao nad Đenoom, a pri rezultatu 1:0 Đilardino je promašio jedanaesterac za gostujuću ekipu. Đenoa je posle toga uspela da izjednači, ali su domaći fudbaleri sa tri gola u drugom poluvremenu upisali nova tri boda.

Fiorentina je golom Huana Kuadrada i obezbedila četvrto mesto na tabeli koje vodi u grupnu fazu Lige Evropa.

U prvom nedeljnom meču Milan je poražen od Atalante 2:1, čime su se "rosoneri“ udaljili od Lige Evrope, ali će zbog remija u Torinu će tek u poslednjem kolu biti poznato ko će pored Intera ići u Ligu Evrope, odnosno osvojiti šesto mesto u ligi. Torino na šestom mestu ima 56 bodova, a Parma na sedmom bod manje.

U subotu se Havijer Zaneti oprostio od svojih navijača, u ubedljivoj pobedi nad Lacijom.