Цириху Куп Свајцарске

Фудбалери Цириха у финалу Купа Швајцарске су након продужетака са 2:0 савладали екипу Базела, актуелног шампиона ове алпске земље.

Фудбал 25.04.2012 | 09:38

Након што је регуларних 90 минута утакмице завршено без голова, у продужецима су играчи Цириха успјели два пута да погоде мрежу Базела.

Оба пута прецизан је био Марио Гаврановић. Први пут је Гаврановић мрежу у 100. минуту на асистенцију Садикуа, а 14 минута касније питање побједника ове утакмице и освајача Купа Швајцарске за ову сезону ријешио је Гаврановић својим другим голом. Овај пут асистирао му је Чикауи.

Базел је крај утакмице дочекао са два играча мање на терену. Прво је у 66. минуту директан црвени картон зарадио Зауро, да би у 8. минуту првог продужетка раније у свлачионицу због другог жутог картона морао Сио.

Трофеј намијењен побједнику Купа Швајцарске тако ће остати у Цириху, само што из витрина Грасхоперса прелази у оне градског ривала Цириха.