Cirihu Kup Svajcarske

Fudbaleri Ciriha u finalu Kupa Švajcarske su nakon produžetaka sa 2:0 savladali ekipu Bazela, aktuelnog šampiona ove alpske zemlje.

Fudbal 25.04.2012 | 09:38

Nakon što je regularnih 90 minuta utakmice završeno bez golova, u produžecima su igrači Ciriha uspjeli dva puta da pogode mrežu Bazela.

Oba puta precizan je bio Mario Gavranović. Prvi put je Gavranović mrežu u 100. minutu na asistenciju Sadikua, a 14 minuta kasnije pitanje pobjednika ove utakmice i osvajača Kupa Švajcarske za ovu sezonu riješio je Gavranović svojim drugim golom. Ovaj put asistirao mu je Čikaui.

Bazel je kraj utakmice dočekao sa dva igrača manje na terenu. Prvo je u 66. minutu direktan crveni karton zaradio Zauro, da bi u 8. minutu prvog produžetka ranije u svlačionicu zbog drugog žutog kartona morao Sio.

Trofej namijenjen pobjedniku Kupa Švajcarske tako će ostati u Cirihu, samo što iz vitrina Grashopersa prelazi u one gradskog rivala Ciriha.