Filip Krajinović poražen u meću sa Raonićem

Srpski teniser Filip Krajinović poražen je, poslije velike drame, u četvrtfinalu Mastersa u Sinsinatiju od Kanađanina Miloša Raonića. Krajinović je servirao za pobjedu, propustio je meč loptu na servis rivala i na kraju poražen sa 6:4, 6:7, 5:7.

Tenis 27.08.2020 | 09:25

Meč je bolje počeo Raonić što mu je donijelo tri brejk lopte ali je Krajinović spasio sve tri, a onda u narednom gemu fenomenalnim riternima uspio da dovoljno pritisne Raonića, i napravi brejk. koji je odlučio pobjednika u ovom setu.

Drugi set je, baš kao i prvi, Raonić bolje počeo, te došao do tri vezane brejk lopte, ovoga puta čak i vezane.

Ni tada Filip nije poklekao, pa je spasao sve tri, uglavnom odličnim servisima.

Raonić je tada potpuno pao, a Krajinović je ekspresno napravio brejk i ubrzo ga i potvrdio – čime je napravio seriju od 13 uzastopno osvojenih poena.

Krajinoviću je zadrhtala ruka u završnici seta, pošto je Raoniću dopustio brejk loptu na 4:3, ali je napadačkim tenisom spasao i došao na gem od pobjede.

Servirao je za za pobedu, ali kanadski teniser pravi brejk i vraća se u meč.

Set je otišao u taj-brejk, koji Raonić lako dobija, sa samo dva izgubljena poena.

U trećem setu nije bilo brejkova, a pri rezultatu 5:4 Krajinović je imao meč loptu.

Spasao je Raonić meč loptu, izjednačio na 5:5 i u narednom gemu napravio brejk, koji mu je doneo pobjedu.

Raonić će u polufinalu igrati protiv grčkog tenisera Stefanosa Cicipasa, kojemm je Amerikanac Rajli Opelka predao meč zbog povrede u prvom setu, pri rezultatu 6:5.