PL BiH: Sarajevu tri boda protiv Čelika i vrh!

Čelik nije izdržao sa desetoricom! Zeničani odolijevali u prvih 45 minuta i imali nekoliko prilika iz kontri, ali crveni karton Parišića u 56. minutu odredio je tok utakmice.

Fudbal 18.10.2019 | 21:16
Fudbaleri Sarajeva u premijernom meču 13. kola PLBIH savladali su Čelik rezultatom 2:0 i tako bar do sutra odmakli Tuzla sitiju na vrhu tabele.

Ekipa Husrefa Musemića je ipak do bodova stigla teže nego što se očekivalo, a tek kada su Zeničani ostali sa igračem manje uspio je „bordo tim“ da slomi otpor žilavih gostiju.

Rahmanović je imao dobru priliku za Sarajevo u prvom dijelu, ali i Mahmutović za goste, kada mu je Dupovac blokirao šut u posljednjem trenutku, međutim, ostalo je 0:0.

Trenutak odluke bio je crveni start za Perišića zbog starta s leđa, a samo pet minuta kasnije ekipa Sarajeva je iskoristila brojčanu prednost.

Hodžić je ubacio, a Rahmanović pogodio za vođstvo 1:0.

Mučili su se domaći fudbaleri protiv Čelika koji je prijetio iz kontri, da bi pet minuta prije kraja Ahmetović pogotkom za 2:0 riješio sve dileme.

Sarajevo poslije ovog trijumfa ima 27 bodova i zauzima prvu poziciju ispred Tuzla sitija koji u subotu dočekuje Radnik.