TUR: Prekid i drama u Sivasu!

Bešiktaš doživeo ubedljiv poraz, ali sve je ostalo u senci teške povrede golmana domaćeg tima. . .

Fudbal 18.08.2019 | 10:13
Seča favorita na startu novog šampionata u Turskoj. Juče je u Denizliju pao šampion Galatasaraj (0:2), a evo večeras Sivas još ubedljiviji protiv jednog od tri najveća kandidata za tron - Bešiktaša (3:0).

Crno-beli su imali veći posed lopte, izgledalo je da kontrolišu situaciju na terenu, ali domaći tim bio je mnogo konkretniji i iskoristio svaku šansu koja mu se ukazala. Tako se posle vodećeg pogotka Jandaša u 30. minutu mnogo toga otvorilo Sivasu. Bešiktaš je napadao, čak se može reći srljao, a četa Rize Džalimbaja znalački koristila višak prostora koji su im gosti ostavili.

Početkom drugog poluvremena Jatabare je pogoido za 2:0 i najavio kako će se ovaj susret završiti.

Pre toga, međutim, dogodilo se sudar koji je obeležio ovaj meč i pomalo bacio u senku sjajnu igru Sivasa. Golman domaćeg tima Mamadu Samasa žestoko je udario u napadača Bešiktaša Bojda i sručio se na zemlju. Posle ukazane pomoći lekara izgledalo je da će moći da nastavi, ali onda se onesvestio kraj aut linije kada je trebalo da se vrati u igri.

Usledio je prekid, pa minuti drame. Sve dok nije stigla hitna pomoć i odvezla Samasu u bolnicu.

Iako vidno uznemireni domaći su nastavili utakmicu i trećim pogotkom rešili sve dileme oko pobednika.