ТУР: Прекид и драма у Сивасу!

Бешикташ доживео убедљив пораз, али све је остало у сенци тешке повреде голмана домаћег тима. . .

Фудбал 18.08.2019 | 10:13
Сеча фаворита на старту новог шампионата у Турској. Јуче је у Денизлију пао шампион Галатасарај (0:2), а ево вечерас Сивас још убедљивији против једног од три највећа кандидата за трон - Бешикташа (3:0).

Црно-бели су имали већи посед лопте, изгледало је да контролишу ситуацију на терену, али домаћи тим био је много конкретнији и искористио сваку шансу која му се указала. Тако се после водећег поготка Јандаша у 30. минуту много тога отворило Сивасу. Бешикташ је нападао, чак се може рећи срљао, а чета Ризе Џалимбаја зналачки користила вишак простора који су им гости оставили.

Почетком другог полувремена Јатабаре је погоидо за 2:0 и најавио како ће се овај сусрет завршити.

Пре тога, међутим, догодило се судар који је обележио овај меч и помало бацио у сенку сјајну игру Сиваса. Голман домаћег тима Мамаду Самаса жестоко је ударио у нападача Бешикташа Бојда и сручио се на земљу. После указане помоћи лекара изгледало је да ће моћи да настави, али онда се онесвестио крај аут линије када је требало да се врати у игри.

Уследио је прекид, па минути драме. Све док није стигла хитна помоћ и одвезла Самасу у болницу.

Иако видно узнемирени домаћи су наставили утакмицу и трећим поготком решили све дилеме око победника.