HOL: Opet Tadić - asistencija i gol!

Venlo pao kao od šale! Tako to radi kapiten Kopljanika.

Fudbal 18.08.2019 | 09:35
Remi s Viteseom je definitivno stvar prošlosti, Ajaks ponovo izgleda moćno i deluje da nema nameru da se zaustavi u cilju odbrane šampionske krune!

Kopljanici su kao gosti razneli Venlo sa 4:1 i tako potvrdili da su u pronašli željenu formu za start sezone! Treći uzastopni meč postigli su makar tri gola, a u isto toliko navrata mrežu je tresao i kapiten – Dušan Tadić! Srpski as je pored gola sa bele tačke na početku drugog poluvremena prvo proigrao Hakima Zijeha u poslednjim trenucima prvog dela i tako naterao pristalice da zaborave na to da se Kvinsi Promes nesrećno povredio nekoliko minuta ranije...

Ajaks je u nastavku dominirao na krilima rezervista. Prvo je Nikolas Taljafiko proigrao Klas Jana Huntelara za 3:0 u 66. minutu, nedugo pošto je prekaljeni holandski golgeter na terenu zamenio Zijeha, da bi tačku na pobedu stavio David Neres na asistenciju Donija van de Beka.

Slabu utehu domaćinu doneo je Linthorst u pretposlednjem minutu susreta.