ХОЛ: Опет Тадић - асистенција и гол!

Венло пао као од шале! Тако то ради капитен Копљаника.

Фудбал 18.08.2019 | 09:35
Реми с Витесеом је дефинитивно ствар прошлости, Ајакс поново изгледа моћно и делује да нема намеру да се заустави у циљу одбране шампионске круне!

Копљаници су као гости разнели Венло са 4:1 и тако потврдили да су у пронашли жељену форму за старт сезоне! Трећи узастопни меч постигли су макар три гола, а у исто толико наврата мрежу је тресао и капитен – Душан Тадић! Српски ас је поред гола са беле тачке на почетку другог полувремена прво проиграо Хакима Зијеха у последњим тренуцима првог дела и тако натерао присталице да забораве на то да се Квинси Промес несрећно повредио неколико минута раније...

Ајакс је у наставку доминирао на крилима резервиста. Прво је Николас Таљафико проиграо Клас Јана Хунтелара за 3:0 у 66. минуту, недуго пошто је прекаљени холандски голгетер на терену заменио Зијеха, да би тачку на победу ставио Давид Нерес на асистенцију Донија ван де Бека.

Слабу утеху домаћину донео је Линтхорст у претпоследњем минуту сусрета.