Сарајево: Демонстранти заузели централне раскрснице
Иако су организатори нешто прије 16 часова званично прогласили крај протеста испред Земаљског музеја и замолили окупљене да се разиђу, незадовољство грађана због трамвајске несреће прерасло је у блокаду кључних саобраћајница у центру Сарајева.
Босна и Херцеговина 14.02.2026 | 19:21
Велики број људи остао је на улицама, а ситуација је кулминирала ширењем протеста на више локација.
Након повлачења са првобитног мјеста окупљања, десетине грађана блокирале су раскрсницу код тржног центра СЦЦ, захтијевајући од возача који су се затекли у колонама да изађу из својих аутомобила и придруже се протесту.
Убрзо након тога, блокирана је и раскрсница на Скендерији, гдје демонстранти носе транспаренте са натписима "Да ли је потребно да идемо у школу у страху" уз гласне повике "Правда, правда", јављају сарајевски медији.
Посебно емотивни тренуци забиљежени су испред Опште болнице у Сарајеву, гдје се грађани окупљају како би пружили подршку тешко повријеђеној Елли Јовановић, којој је након несреће ампутирана нога.
Солидарност су исказали и њени школски другови, који су уз упаљене бакље развили транспаренте подршке са порукама "Елла, ниси сама, уз тебе смо".
Подсјећамо, повод за ове масовне демонстрације је трагична несрећа у којој је, усљед искакања трамваја из шина, погинуо студент Ердоан Моранкић, док су четири особе повријеђене.
Грађани поручују да је политичка воља кључна за рјешавање проблема застарјеле инфраструктуре и хитно захтијевају повлачење старих трамваја из саобраћаја како би се спријечиле нове трагедије. Возач трамваја А. К. (48) тренутно се налази у надлежности кантоналног Тужилаштва.
(Мондо) фото: Радио Сарајево

Коментари / 23
Оставите коментарМарко
14.02.2026 21:23Нека је лака земља оном ко је настрадао! Али закуцала мечка и на њихова врата!
ОДГОВОРИТЕЗа Марка
14.02.2026 21:38Магарце теби је мецка давно закуцала у главу. Ви лоповске секте сте криви сто се ово десава јадном народу. Смраду један!
Миро
15.02.2026 00:54Закуцала мецка на њихова врата за ста тацно?
брас
15.02.2026 07:03Марко јутрос те нећу пустити на пашу, дат ћу ти зобницу
Марко за Миро
15.02.2026 07:30Закуцала зато што су са усхићењем сваки дан коментарисали дешавања у Србији накин пада настрешнице и као мала дјеца од драгости коментарисали све то, а заборавили да им се због људског фактора десила Јабланица са 27 погинулих, па пожар у Тузли са преко 10 погинулих, а сад им се и ово дешава! Зато не каже се џаба да је покуцала мечка и на њихова врата, и шта мислиш како би се сад они осјећали да сад сваку вече телевизије из Републике Српске у својим централним информативним емисијама у 19.30 сати започињу дневник са извјештавањем о тим протестима у Федерацији БиХ
Ре
15.02.2026 13:08Дал има неко у твом окрузрњу да ти скрене пазњу да си ти за луднице.
За Марка
15.02.2026 15:23Ти си баш за затвора ,смраду .
Марко за Ре
15.02.2026 15:49Такав аутошовиниста кад ми то каже ја се осјећам поносно као да сам добио највећи орден, кад чујем да ми то каже издајник свог рода!
Савааа
16.02.2026 09:30Како цес смраду добити орден кад си дезертер био. Теби милановиц само мозе дати орден,звани ку....
БОБА
14.02.2026 21:37Политичари су проблем у овој држави гдје ради ко шта хоће без контрола које су страначке.Узрок свега што се дешава је веома битан на њему се вокусирати.Они се богате а обичан народ се уништи на све могуће начине.Ово је болесна нација због болести а наравно и због неправде.
ОДГОВОРИТЕУзас
14.02.2026 21:48Искљуцива кривица политицара. Искљуцива.
.Ггг
14.02.2026 22:39која мрзња у овом лудом времену.људи,имате ки своју дјецу.маните се политике,гину људи,јабланица,тузла,две дјевојке на пјесацком преказу,дјевојка на путу у херцеговини,силоване дјевојцице у тузли,дзенан,давид,десетине младих погинулих у саибрацајној несреци у цијелојбих,и зар то све није аларм да нарид реагује,зар томе неко мозе да се свети.
Да да
14.02.2026 22:44Политичари су криви јер дебили возе трамвај 60кмх у кривину. Политичари су добри, какав је народ. Измедју осталог и ти. Коментаришеш овдје годинама. Не знаш реченицу саставити пичка ти материна малоумна.
Ре политичари
14.02.2026 22:47Зашто политичари? Па њих има и на западу и на истоку, југу и сјеверу. Негдје они нису проблем негдје Јеси. Тамо гдје постоје органи који код пријеступа постају активни ,тамо нису проблем. Јер тамо ни сам предсједник код пријеступа није имун. А то је у демократијама. Али наши тулуми, корисни идиоти, љубитељи тоталитарних режима, Путина и кимова, то не разумију. Уз то кроз опозицију постоји и парламентарна контрола власти. Гдје тако нешто не постоји? Тачно, у Русији, Кини, Ирану, Кореји, Еритреји итд. Ко је крив? Тачно, политичари. Доживотни политичари. Као и код нас. Али управо такве политичаре ми обожавамо.
Ре
15.02.2026 07:09Криво је труло друштво.
Ре: Да Да
15.02.2026 09:06Ти си запитај да ли си цитав?Коментарисес непристојно један врло нормслан коментар и другима прицас о писмености. Срам те било.
Са стране, за Да Да
15.02.2026 10:05Маму ти јебем секташку, због твог сендвича и 50 марака, треба да страда поштени наро. Јебали ти политичари све редом, пизда ти материна болесна. У кућару џукело.!!
Зоки
14.02.2026 23:28Нека питају Конаковица шта се десило, он је најпаметнији!
ОДГОВОРИТЕОКО
14.02.2026 23:41Знам да МАРКО није мислио ниста лосе,пратим његове коментаре дуго.Вјероватно је мислио на неодговорну власт.Велика је одговорност мислити на веци број људи на једном мјесту,исправност возног парка,инфра структуре,резим саобрацаја,стање возаца,И др.све је то у надлезности институција које су И надлежне и одговорне.За овај догадјај неко мора да одговара и о свему да буде упозната јавност.Моје лицно сауцесце,суцут,породици и пријатељима,повредјеним брз опоравак.И ДА СЕ ОВАКВЕ СТВАРИ ВИСЕ НЕДЕСАВАЈУ.
ОДГОВОРИТЕИ ја мислим исто
15.02.2026 05:43Сувисе се јада накупило у народу. Бахатост политицара преврсила сваку мјеру. Мозда је Марко само био недовољно прецизан. Код нас сваки цобан, не вриједјам цобане-цасно занимање, мозе да буде министар било цега, небитно. Ако си подобан, купи дипломицу, мозе и у Лондону и то је то. А то сто је цео зивот носио пендрек нпр и пендрецио је небитно. Закон не постоји, све мозес ако имас паре, имас и моц. Много је овде питања, од исправности возаца до одрзавања и стављања ван употребе неисправних возила, пруге итд.... Вријеме је да неко одговара за злоцин према народу у цијелој БиХ. Породицама сауцесце у болу. Губитак је ненадокнадив али бар да се негдје стане.
СВЕ ЈЕ НАКАРАДНО
15.02.2026 06:30Па да ли у овом систему има несто да није јасно осим да смо пукли по свим савовима? Цовјек у Зворнику, дугогодисњи возац аутобуса, преко ноци постане дипломирани инзењер саобрацаја на зељезницкој станици. Питамо се како? У корумпираном систему све је могуце. И ради тај одговорни посао без знанања и страха. А како це имати страха када не зна за ста је одговоран. Сутра це и да вјестаци на оваквим несрецама. Да ли се сада упласио одговорност? Не вјерујем! Тако нам је у свим сферама у БиХ.
ОДГОВОРИТЕМира
15.02.2026 09:19Тацно и то це нас унистити до краја.
Руле
15.02.2026 09:22Генерално у бих је све накарадно нико не води рацуна о безбједности људи као да смо са круске спали .сва јавна превозна средства су за старо гвозде а јос кад видимо возаце од 60 до 70 година да возе.ста даље реци него да је крив систем залост за изгубљеним младим зивотом а дјевојци брз опоравак.нико не зна где ста цека али народ је пре јадан.
ОДГОВОРИТЕ